Wicemistrz Europy oficjalnie opuścił klub PlusLigi

Siatkówka
Wicemistrz Europy oficjalnie opuścił klub PlusLigi
fot. Cyfrasport
Alen Pajenk jest dwukrotnym wicemistrzem Europy.

Jak poinformowała oficjalna strona Cerrad Enei Czarnych Radom, po sezonie 2019/2020 z klubem pożegnał się Alen Pajenk. Doświadczony środkowy jest szóstym zawodnikiem, który opuścił ekipę z Radomia po niedawno zakończonych rozgrywkach.

Pajenk w Czarnych spędził dwa sezony. Łącznie rozegrał 53 mecze, w których zdobył 387 punktów. Do Radomia przeniósł się z włoskiego zespołu Marmi Lanza Werona.

 

"Dziękujemy Ci Alen za wszystko co zrobiłeś dla radomskiej siatkówki w naszym mieście w ostatnich dwóch sezonach! Życzymy Ci dużo zdrowia i powodzenia w kolejnych latach kariery! Do zobaczenia!" - napisano na oficjalnej stronie radomskiego klubu.

 

 

Pajenk jest szóstym siatkarzem, który po sezonie 2019/2020 opuścił klub. Wcześniej z Cerrad Enea Czarnymi Radom pożegnali się: Karol Butryn, Dejan Vincić, Wojciech Włodarczyk, Michał Ruciak oraz Damian Boruch.

 

34-latek ma na swoim koncie liczne sukcesy zarówno w klubach, jak i w reprezentacji Słowenii. Wraz z kolegami z kadry sięgnął między innymi dwukrotnie po wicemistrzostwo Europy - w 2015 i 2019 roku.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze