Fortuna 1 Liga: Ważna wygrana Chrobrego Głogów

Chrobry Głogów zdobył trzy punkty w meczu z GKS-em Bełchatów.

Chrobry Głogów pokonał 1:0 GKS Bełchatów w meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gola na wagę trzech punktów zdobył pod koniec pierwszej połowy Adrian Benedyczak.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze. Aktywny był między innymi Miłosz Kozak, który tym razem rozpoczął mecz na lewej stronie boiska. Podopieczni Ivana Djurdjevicia udokumentowali przewagę w jednej z ostatnich akcji tej części spotkania. Przytomnie po zamieszaniu w polu karnym zachował się Benedyczak, który uderzeniem po krótkim słupku pokonał Pawła Lenarcika.

Druga część mogła rozpocząć się idealnie dla gości, którzy groźnie zaatakowali już w pierwszej akcji. Mocny strzał z dystansu zatrzymał się jednak na słupku bramki strzeżonej przez Michała Szromnika. Chwilę później z dystansu próbował Emile Thiakane, ale bardzo niecelnie. W odpowiedzi z dalszej odległości uderzył Robert Mandrysz, lecz przytomnie zachował się Lenarcik i odbił piłkę na rzut rożny.

Z czasem coraz częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy z Bełchatowa. Chrobry skupił się na obronie wyniku i oddał inicjatywę rywalom. Aktywny był zwłaszcza Thiakane, ale podopieczni Marcina Węglewskiego - poza strzałem w słupek z początku drugiej połowy - nie byli w stanie zagrozić bramce Szromnika.

W 80. minucie goście byli o krok od wyrównania. Z lewej strony dograł Thiakane, ale fatalnie zachował się Bartosz Biel, który z kilku metrów trafił w Szromnika. W ostatniej akcji meczu głową groźnie uderzył Patryk Winsztal, ale tuż obok bramki.

Ostatecznie ani gospodarze, ani goście nie strzelili już gola i trzy punkty zostały na Dolnym Śląsku. "Pomarańczowo-czarni" dzięki wygranej awansowali na 11. miejsce w tabeli. Goście natomiast zajmują 15. lokatę - ostatnią bezpieczną. Jeśli Odra Opole zapunktuje w sobotę w starciu z GKS-em Jastrzębie, Bełchatów znajdzie się w strefie spadkowej.

Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramki: Benedyczak 43'