Słynny bramkarz Chelsea zmienił fach. Będzie równie słynnym muzykiem?

Piłka nożna
Słynny bramkarz Chelsea zmienił fach. Będzie równie słynnym muzykiem?
Fot. Cyfrasport
Peter Cech został perkusistą w angielskim zespole rockowym

Słynny bramkarz Petr Cech, który piłkarską karierę zakończył rok temu, ma kolejny pomysł na pozasportowe życie. Czech zagrał na perkusji na nowym albumie brytyjskiego rockowego zespołu "Wills & The Willing".

Były piłkarz planuje też udział w trasie koncertowej zespołu, jak tylko na Wyspach Brytyjskich ustanie pandemia koronawirusa. Cech pojawił się w teledysku promującym piosenkę Iceberg, która ma być pierwszym singlem na nowym albumie „London Country”. Z liderem grupy Ianem Willsem czeskiego bramkarza poznał jeden z kolegów piłkarzy z Chelsea Londyn.

 

- Jak tylko się poznaliśmy zaczęliśmy rozmawiać o muzyce i stwierdziłem, że może uda nam się coś zrobić wspólnie. Ian zaprosił mnie na próby i tak się to zaczęło – powiedział 38-letni Cech, który od roku jest doradcą w Chelsea Londyn.

 

Zobacz też: Arnautovic zaczął... pędzić i sprzedawać. Legalnie!

 

Ze sportem ma nadal kontakt i to nie tylko z piłką – w listopadzie zagrał na bramce w… trzecioligowym zespole hokeja na lodzie Guildford Phoenix. Muzyka jest od dawna pasją byłego reprezentanta Czech. W przeszłości był perkusistą zespołu „Eddie Stoilow”, a ze słynnym perkusistą Rogerem Taylorem z „Queen” nagrał charytatywną piosenkę „That's Football”.

 

Cech był bramkarzem Chelsea w latach 2004-15, bronił także barw Arsenalu Londyn (2015-2019). Na liście trofeów wywalczonych z Chelsea ma m.in. cztery mistrzostwa Anglii oraz triumf w Lidze Mistrzów 2011/12 i w Lidze Europy 2012/13.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie