Fortuna 1 Liga: Dwa gole dały zwycięstwo Warcie. „Zieloni” zmierzają po awans

W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi Warta Poznań pokonała Olimpię Grudziądz 2:0. Po pierwszej bezbarwnej połowie „Zieloni” obudzili się po przerwie i zdobyli dwie bramki. Dzięki wygranej gospodarze zrównali się punktami z liderującym Podbeskidziem Bielsko-Biała i znajdują się w strefie premiowanej awansem.

W spotkaniu rozgrywanym w Grodzisku Wielkopolskim Warta podejmowała Olimpię, która po porażce z liderem wciąż liczyła na miejsce w strefie barażowej. Spore ambicje mieli również gospodarze, którzy po zwycięstwie nad GKS Jastrzębiem przybliżyli się do upragnionego awansu. W sobotnie popołudnie chcieli potwierdzić swoje aspiracje w starciu z siódmą drużyną Fortuna 1 Ligi.

Pierwsza połowa była dość jednostronna na korzyść Warty, jednak nie wynikały z tego groźne akcje. Podopieczni Piotra Tworka znajdowali się pod polem karnym rywali, ale ich nieskuteczność oraz niecelne podania nie przekładały się na gole. Nieliczne strzały „Zielonych” bronił Łukasz Sapela.

Po przerwie gra wyglądała podobnie, choć gospodarze w końcu zaczęli stwarzać realne zagrożenie. W 61 minucie Warcie udało się skonstruować składną akcję zakończoną bramką. Trafienie zaliczył Jakub Apolinarski, który wykończył sytuację zainicjowaną przez Roberta Janickiego. Zawodnik gospodarzy idealnie podał wzdłuż pola karnego do Michała Grobelnego, a ten wyłożył piłkę 21-letniemu pomocnikowi. Sapela nie miał dużych szans na interwencję.

Piłkarze Podbeskidzia oraz Termaliki uczcili pamięć Rockiego

Chwilę późnej sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Piłka trafiła jednak w mur i od tej pory ponownie przy piłce częściej była Warta. To przełożyło się na drugie trafienie. Autorem gola był Tomasz Boczek, który po dośrodkowaniu Janickiego pokonał bramkarza strzałem głową. Druga bramka w tak szybkim odstępie przypieczętował wygraną „Zielonych”.

Warto również dodać, że w samej końcówce czerwoną kartką został ukarany piłkarz gości Damian Ciechanowski. Sędzia wyrzucił zawodnika za atak wyprostowaną nogą.

Dzięki zwycięstwu Warta zrównała się z liderem Podbeskidziem Bielsko-Biała. „Górale” mają identyczną liczbę punktów po zwycięstwie nad Termaliką. Z kolei piłkarze z Grudziądza zaprzepaścili szansę na awans do czołowej szóstki premiowanej grą w barażach. Po 24 meczach znajdują się na siódmym miejscu w tabeli.

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Bramki: Apolinarski 62, Boczek 75

Żółte kartki: Kona, Bogusławski.
Czerwona kartka: Ciechanowski 88'
Warta: Adrian Lis - Michał Grobelny, Aleks Ławniczak, Tomasz Boczek, Patryk Stępiński - Jakub Apolinarski, Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Robert Janicki (82, Krzysztof Danielewicz), Michał Jakóbowski (59, Serhij Napołow) - Gracjan Jaroch (75, Mateusz Szczepaniak)

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Lukas Duriska, Łukasz Bogusławski (80, Mohamed Medfai), Remigiusz Szywacz - Sebastian Kamiński, Ricky van Haaren, Maciej Kona (65, Ariel Wawszczyk), Elvir Maloku, Piotr Janczukowicz (85, Kacper Janiak) - Joao Criciuma

Sędzia: Damian Kos