Włodarczyk zagra w Ekstraklasie? Legia stawia na talent

Piłka nożna
Włodarczyk zagra w Ekstraklasie? Legia stawia na talent
Fot. Cyfrasport

17-letni napastnik Szymon Włodarczyk został zgłoszony do PKO BP Ekstraklasy przez Legię Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski to syn byłego snajpera Legii, Piotra Włodarczyka.

Legia Warszawa poinformowała, że 17-letni napastnik Szymon Włodarczyk został zgłoszony do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Młody snajper, który w Legii występuje od 2017 roku, ostatnio był piłkarzem drugiej drużyny wicemistrzów Polski. W barwach trzecioligowca zagrał m.in. w wygranym 1:0 meczu Totolotek Pucharu Polski z Odrą Opole. Włodarczyk to syn Piotra Włodarczyka, byłego piłkarza Legii i reprezentacji Polski. 

 

W listopadzie 2019 roku Włodarczyk junior otrzymał szansę gry w pierwszej drużynie i zagrał w kontrolnym meczu z Legionovią Legionowo. W doliczonym czasie gry trafił do siatki. Kontynuuje tym samym tradycję ojca, który przy Łazienkowskiej występował w latach 1997-1998 i 2004-2007 i łącznie w lidze zdobył dla Legii 42 bramki. 

 

Piłkarz występuje także w reprezentacji Polski do lat 17, którą prowadzi trener Marcin Dorna. Wcześniej grał w kadrach U-15 i U-16. Co ciekawe, spotkał tam Jakuba Ojrzyńskiego, syna Leszka Ojrzyńskiego i Ariela Mosóra, syna Piotra Mosóra.  

 

Włodarczyk przygodę z piłką rozpoczął w Grecji, gdzie występował jego ojciec. Po grze w Arisie Saloniki i OFI Kreta przeniósł się do Bałtyku Gdynia. Od 2013 do 2016 roku występował w SEMP Ursynów Warszawa. 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Legia zajmuje obecnie pierwsze miejsce.  

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie