Imaz odejdzie z Jagiellonii? „Na stole leżało sporo kasy”

Piłka nożna
Imaz odejdzie z Jagiellonii? „Na stole leżało sporo kasy”
Fot. PAP

Na stole leżało sporo kasy, szczególnie w przypadku oferty z Arabii. Odrzucając tę propozycję, działacze pokazali, że jestem według nich naprawdę ważną częścią zespołu – powiedział Jesus Imaz, pomocnik Jagiellonii Białystok.

Jesus Imaz to dziś jeden z najlepszych piłkarzy Jagiellonii Białystok. W tym sezonie PKO BP Ekstraklasy Hiszpan ma już 11 bramek i jest najskuteczniejszym zawodnikiem Jagi. Zimą chciały go kluby saudyjskie, Damac FC, a także Al-Fateh, ale zaoferowane warunki – 1 mln euro – nie zadowoliły klubu z Podlasia.

 

„Do klubu dotarło sporo ofert, ale szefowie Jagiellonii uznali, że to nie jest dobry moment na transfer. Zrozumiałem to i zaakceptowałem decyzję. Jestem szczęśliwy w Białymstoku. Zresztą decyzję władz potraktowałem jako komplement. Na stole leżało sporo kasy, szczególnie w przypadku oferty z Arabii. Odrzucając tę propozycję, działacze pokazali, że jestem według nich naprawdę ważną częścią zespołu. Nie ma co tego rozgrzebywać. Trzeba przejść dalej” – powiedział Imaz „Przeglądowi Sportowemu”.

 

 

Jeśli Imaz utrzyma wysoką formę, już latem mogą zgłosić się kolejne kluby. Wcześniej zawodnikiem zainteresowane były zespoły ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyceniany przez Transfermarkt.de na 1,1 mln euro skrzydłowy nie wyklucza, że może zmienić klub.

 

„Nie wiem, co przyniesie przyszłość. Teraz jest dobry moment na wybicie się. Ekstraklasę ogląda wielu ludzi. Jeśli będę się wyróżniał, pewnie jakiś klub latem o mnie znów zapyta. Ale w identycznej sytuacji będą wszyscy wyróżniający się piłkarze. Parcia na transfer nie mam” – przyznał Hiszpan.

 

Imaz w przeszłości występował w kilku klubach hiszpańskich: Lleida, Alcarras, Club Lleida Esportiu, Llagostera, UCAM Murcia czy Cadiz CF, z którego trafił w 2017 roku do Wisły Kraków. W Ekstraklasie rozegrał blisko 90 spotkań, w których trafił do siatki aż 35 razy. 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia zajmuje obecnie ósme miejsce. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie