Świetny powrót Kądziora. Asysta i zwycięstwo

Znakomity powrót na boisko zanotował skrzydłowy Dinama Zagrzeb Damian Kądzior. Polak asystował przy jednej z bramek, a jego zespół wygrał 3:1.

Znakomity powrót po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa zanotował skrzydłowy Dinama Zagrzeb Damian Kądzior. Polak asystował przy bramce Arijana Ademiego w 13 minucie, a jego zespół wygrał 3:1 z NK Varazdin w pierwszym meczu po wznowieniu ligi.

Dinamo jest wciąż liderem Prvej hrvatskiej nogometnej ligi i po 27. kolejkach ma 20 punktów przewagi nad Hajdukiem Split.

Reprezentant Polski piłkarzem Dinama jest od 2018 roku, gdy opuścił Górnik Zabrze. W barwach klubu z Zagrzebia zdobył już mistrzostwo Chorwacji i Superpuchar, zadebiutował także w Lidze Mistrzów. W tym sezonie w drużynie prowadzonej przez trenera Nenada Bjelicę, byłego szkoleniowca Lecha Poznań, zanotował aż 30 występów, w których zdobył 12 bramek i zanotował 10 asyst.

W Dinamie wystąpili także znany polskim kibicom z Lecha obrońca Emir Dilaver (zagrał 90 minut) i napastnik Sandro Kulenović, który w przeszłości grał w Legii Warszawa (wystąpił 23 minuty).

Czterokrotny reprezentant Polski obecnie wyceniany jest przez serwis Transfermarkt.de na 2,4 mln euro.