Bednorz: Piłka początkowo nie chciała się słuchać

Siatkówka
Bednorz: Piłka początkowo nie chciała się słuchać
fot. PAP
Bartosz Bednorz podzielił się z nami spostrzeżeniami ze zgrupowania reprezentacji w Spale.

Reprezentacyjny przyjmujący Bartosz Bednorz opowiedział o obecnie trwającym zgrupowaniu kadry w Spale. Jak sam przyznał w trakcie rozmowy, nigdy nie miał tak długiej przerwy, a po niej… piłka początkowo „nie chciała się słuchać”.

Tomasz Krochmal: Jak się czujesz po tak długiej przerwie? Jakieś zakwasy?


Bartosz Bednorz: Czuję się bardzo dobrze, ponieważ przez ostatni miesiąc solidnie trenowałem. Każdy dzień to trening, dlatego moje ciało było przygotowane na to, co mamy w Spale. Zakwasy lekkie są, ale to dotyczy partii mięśniowych, których nie jestem w stanie ćwiczyć codziennie, a teraz pojawiły się różne „wygięcia” czy „nagięcia”, które serwuje nam sztab.

 

Czy Bednorz znajdzie wspólny język z grupą i trenerem? Eksperci o decyzjach Heynena

 

Mniej więcej wiemy jak wyglądają te pierwsze treningi, ale możesz przybliżyć?


Ogólnie jest spokojnie. Oprócz integracji, te wszystkie treningi fizyczne mają za zadanie pobudzić nasze ciała. Nie można zacząć ostro, bo skończy się to kontuzjami i urazami. Trzeba to robić z głową. Z każdym dniem zajęcia pozwalają nam wchodzić w normalniejszy trening siatkarski.

 

A jakieś krwiaki po takiej przerwie były na rękach?


Bez bólu i krwiaków, aczkolwiek to fakt. Po takiej przerwie, ręce po pierwszym, dłuższym kontakcie z piłkami były czerwone...

 

A na tym zgrupowaniu czujesz się jak po wakacjach czy jednak jest to inne odczucie?


Faktycznie to uczucie jest inne, bo nie pamiętam kiedy miałem przerwę między klubem, a reprezentacją, która trwałaby więcej niż 2 tygodnie. Zazwyczaj to był tydzień, a jak dwa to wybłagane! Tutaj przerwa trwała praktycznie 2,5 miesiąca stąd ten pierwszy kontakt z piłkami.. no piłka „nie chciała się słuchać”.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

Tomasz Krochmal, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie