EBL: Nowe kontrakty BM Slam Stali i Stelmecie Enea BC

Koszykówka
EBL: Nowe kontrakty BM Slam Stali i Stelmecie Enea BC
fot. Cyfrasport
Jakub Garbacz zostaje w Ostrowie Wielkopolskim

Na dobre rozpoczyna się transferowy ruch w Energa Basket Lidze. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski przedłużyła umowę z rzucającym obrońcą Jakubem Garbaczem. Nowym zawodnikiem Stelmetu Enea BC Zielona Góra został silny skrzydłowy Filip Put, który w poprzednim sezonie grał dla MKS Dąbrowa Górnicza.

Garbacz ma 26 lat i 197 cm wzrostu. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 6,4 punktu, miał i 1,3 zbiórki na mecz. W przeszłości występował w rezerwach zespołu z Radomia, SMS PZKosz Władysławowo, Polfarmeksie Kutno, GKS Tychy, a w EBL w Kingu Szczecin oraz Asseco Arce Gdynia. Z tą ostatnią drużyna miał okazję do gry również w Europucharze.

 

 

Put, który jest rok starszy  i cztery centymetry wyższy od Garbacza, podpisał umowę ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra. Z mistrzem Polski związał się na sezon sezon 2020/21, początek rozgrywek wyznaczono na 28 sierpnia. W ostatnich rozgrywkach silny skrzydłowy zdobywał dla MKS Dąbrowa Górnicza średnio 10,8 punktu, miał 3,3 zbiórki i 1,2 asysty. Pod względem statystycznym był to jego najlepszy sezon w karierze.

 

 

W przeszłości Put występował w drużynach z Tarnowa, Sopotu (rezerwy Trefla), Gdyni (GTK i Asseco Arka), Pruszkowa oraz Krosna.

 

- Wiele czynników zadecydowało o moim przyjściu do Zielonej Góry. Przede wszystkim organizacja jaką jest Stelmet Enea BC, osoba Żana Tabaka, który jest świetnym fachowcem i o którym w środowisku mówi się w samych superlatywach. Wiem, że to osoba, która będzie potrafiła dobrze i sprawnie pokierować moją karierą. Kontrakt w Zielonej Górze to dla mnie jakiś rodzaj spełnienia kolejnego marzenia. Grać o najwyższe cele w polskiej lidze, grać w VTB - to dla mnie wielkie wyzwanie i kolejny krok do przodu - mówi Put, cytowany na oficjalnej stronie internetowej mistrza Polski.

 

PLK, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie