Formuła 1: Schumachera czeka kolejny przeszczep komórek

Moto
Formuła 1: Schumachera czeka kolejny przeszczep komórek
fot. PAP/PA
Rodzina nie udziela żadnych informacji o stanie zdrowia Schumachera

Włoski kardiolog profesor Philippe Menasche potwierdził, że w najbliższych dniach siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Niemiec Michael Schumacher przejdzie kolejny przeszczep komórek macierzystych. Pierwszy zabieg wykonał w ubiegłym roku ten sam kardiochirurg. - Celem zabiegu jest regeneracja układu nerwowego Michaela – wyjaśnił Menasche.

Inny znany włoski lekarz neurochirurg dr Nicola Acciari potwierdził, że były kierowca Ferrari i Mercedesa cierpi aktualnie także na atrofię mięśni i osteoporozę.

 

- W ciągu ostatnich lat nauka poczyniła ogromny postęp, ale to i tak nie zmienia faktu, że nadal niewiele wiemy o ludzkim mózgu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie wyniki da drugi etap kuracji – wyjaśnił Acciari.

 

Formuła 1: Pierwszy zespół rozpoczął przygotowania do sezonu

 

Do wypadku Michaela Schumachera na nartach doszło 29 grudnia 2013 roku, kilka dni przed jego 45. urodzinami. Jeżdżąc we francuskim Meribel kierowca uderzył głową w skałę. Od razu został przewieziony do szpitala w Grenoble, gdzie lekarze stwierdzili, że jego stan jest krytyczny.

 

We wrześniu 2014 roku Schumacher został przewieziony do swojej posiadłości w Gland w Szwajcarii.

 

Rodzina nie udziela żadnych informacji o stanie jego zdrowia. Ostatnio odwiedził go przyjaciel Brazylijczyk Felipe Massa, ale on także – na jej prośbę – nie ujawnił żadnych informacji o obecnym stanie zdrowia utytułowanego Niemca.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze