Polscy siatkarze wracają do gry! Towarzyskie mecze podopiecznych Heynena

Siatkówka
Polscy siatkarze wracają do gry! Towarzyskie mecze podopiecznych Heynena
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania z Niemcami.

Reprezentacja Polski siatkarzy poznała terminy pierwszych meczów w obecnym sezonie. Spotkania zostaną rozegrane w dniach 22–23 lipca w Zielonej Górze, a rywalem podopiecznych trenera Vitala Heynena będą Niemcy.

W Spale od 1 czerwca trwa zgrupowanie reprezentacji Polski, w którym aktualnie bierze udział 18 zawodników. Pierwsza część zajęć potrwa do soboty 13 czerwca. Druga zaplanowana jest w terminie 29 czerwca – 11 lipca. Już przed rozpoczęciem zgrupowania pojawiały się informacje, że biało-czerwoni mogą rozegrać w najbliższym czasie kilka spotkań towarzyskich. Poznaliśmy już pierwszego rywala mistrzów świata.

 

Bieniek przeszedł operację! Nowi środkowi zameldowali się w Spale

 

Reprezentacja Polski siatkarzy zmierzy się z Niemcami w Zielonej Górze w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w dniach 22 lipca (środa, godzina 20.30) oraz 23 lipca (czwartek, godzina 18.00). Po raz ostatni Polacy zmierzyli się z tym przeciwnikiem 23 września 2019 roku w Apeldoorn w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Heynena pewnie wygrali tę konfrontację 3:0 (25:19, 25:21, 25:18).

 

Spotkania z Niemcami będą pierwszymi meczami polskich siatkarzy od października 2019 roku, gdy biało-czerwoni rywalizowali w Pucharze Świata w Japonii. Możliwe też, że nie ostatnimi w obecnym sezonie, bo PZPS planuje rozegranie jeszcze dwóch towarzyskich gier w końcu lipca, a rywalami mogą być drużyny Estonii i Finlandii.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie