Nawrocki: Mecze z Czeszkami będą dla nas świętem

Siatkówka
Nawrocki: Mecze z Czeszkami będą dla nas świętem
fot. Cyfrasport
Według Jacka Nawrockiego, mecze kontrolne z Czeszkami będą prawdziwym świętem dla jego zawodniczek.

- Jesteśmy wszyscy bardzo ciekawi jak to będzie wyglądało. To dodatkowa ekscytacja tym wydarzeniem. Niby się specjalnie nie przygotowaliśmy do tych spotkań, ale jest to dla nas święto. To jest rywalizacja po trudnym okresie i na to wszyscy czekaliśmy - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek, Jacek Nawrocki, na temat spotkań towarzyskich z reprezentacją Czech.

Polskie siatkarki zmierzą się z Czeszkami 30 czerwca oraz 1 lipca w hali Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu. Będą to pierwsze oficjalne zmagania Biało-Czerwonych po okresie pandemii koronawirusa.

 

- Wszyscy czekaliśmy na te mecze. Dziewczyny pracują bardzo dobrze, z dużą świadomością. Realizujemy cele, ale tak naprawdę dla każdego sportowca najważniejsze jest granie i cieszę się, że możemy grać te spotkania - zaznaczył Nawrocki.

 

Zobacz także: Poznaliśmy terminy spotkań reprezentacji siatkarek! Transmisje w Polsacie Sport

 

Według selekcjonera naszej kadry Czeszki to optymalny rywal w kontekście pierwszych meczów kontrolnych po długiej przerwie bez oficjalnej rywalizacji.

 

- Myślę, że to idealny rywal na ten moment. Nie zastanawialiśmy się specjalnie nad tym. To jest kolejny punkt programu. Czeszki przygotowują się do kwalifikacji do mistrzostw Europy. My naszą kadrę potraktowaliśmy bardzo perspektywicznie, ale to są doświadczenia, które będą procentowały i na ten sezon, w kontekście indywidualnym zawodniczek i na następny sezon - skwitował.

 

Mecze towarzyskie z naszymi południowymi sąsiadkami odbędą się rzecz jasna bez udziału publiczności.

 

- Jesteśmy wszyscy bardzo ciekawi jak to będzie wyglądało. To dodatkowa ekscytacja tym wydarzeniem. Niby się specjalnie nie przygotowaliśmy do tych spotkań, ale jest to dla nas święto. To jest rywalizacja po trudnym okresie i na to wszyscy czekaliśmy. Często graliśmy sparingi bez publiczności, zamknięte mecze kontrolne i wydawałoby się, że to będzie to samo. Ale z drugiej strony podchodzimy do meczu międzypaństwowego, jak najbardziej ważnego i sam jestem ciekaw jak to wyjdzie. To novum dla wszystkich - rzekł były trener PGE Skry Bełchatów.

 

Trener Nawrocki będzie miał czas do końca lipca, aby pracować na zgrupowaniu ze swoimi siatkarkami, które w sierpniu wrócą już do treningów klubowych. Poza meczami z reprezentacją Czech, można spodziewać się, że rozegranych zostanie jeszcze kilka spotkań kontrolnych.

 

- Ten plan jest optymalny - liczba spotkań dobrana do ilości obciążeń. Patrzymy na indywidualny rozwój zawodniczek i przez pryzmat przydatności do zespołu. Może te późniejsze spotkania będą rodzajem testu, bo wówczas tej pracy wykonamy więcej. Myślę, że ta liczba spotkań jest optymalna - powiedział Nawrocki.

 

 

Rozmowa z Jackiem Nawrockim w załączonym materiale wideo.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

 

KN, Polsat Sport, PZPS
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gala siatkarska - Gawełki 2022

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie