Wisła Płock - Śląsk Wrocław. Relacja i wynik na żywo

Wisła Płock i Śląsk Wrocław zmierzą się w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Obie drużyny cały czas walczą o miejsce w czołowej ósemce ligi, ale w zdecydowanie bardziej komfortowej sytuacji są wrocławianie. Czy w środowy wieczór pozbawią rywala marzeń o grupie mistrzowskiej? Relacja i wynik na żywo z meczu Wisła Płock - Śląsk Wrocław od 18:00.

Żadnej z drużyn nie udało się jeszcze wygrać meczu po restarcie rozgrywek. Bliżej szczęścia byli gospodarze z Płocka, którzy w 28. kolejce prowadzili już 2:0 z Jagiellonią, ale w sobie tylko wiadomy sposób dali się dogonić białostoczanom. Remis 2:2 nie zmazał więc plamy, którą na podopiecznych Radosława Sobolewskiego zostawiła porażka 1:4 z Koroną w Kielcach.

Śląsk Wrocław zaczął granie po restarcie rozgrywek od remisu na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. Poza Wrocławiem podopiecznym Vitezslava Lavicki nie udało się już zdobyć nawet punktu, który stracili w niesamowitych okolicznościach. Do 83. minuty Śląsk prowadził jeszcze z Arką w Gdynii 1:0, ale doskonała końcówka w wykonaniu gdynian sprawiła, że wygrali oni z wrocławianami 2:1 po trafieniu Marko Vejinovicia w 98. minucie.

Ekipa z Dolnego Śląska może jeszcze spać spokojnie, patrząc na sytuację w tabeli. Nad dziewiątym w tabeli Zagłębiem Lubin wrocławianie mają bowiem 5 punktów przewagi i są niemal pewni gry w grupie mistrzowskiej PKO BP Ekstraklasy. Muszą jednak postawić przysłowiową kropkę nad i. Z kolei Wisła traci do ósmej Jagiellonii trzy punkty i musi wygrać, jeśli chce znaleźć się w grupie najlepszych ośmiu drużyn w kraju.

Relacja i wynik na żywo z meczu Wisła Płock - Śląsk Wrocław od 18:00.