Szarmach skazany za uderzenie żony. Będzie musiał poddać się terapii

Piłka nożna
Szarmach skazany za uderzenie żony. Będzie musiał poddać się terapii
fot. PAP

Andrzej Szarmach został skazany przez francuski sąd na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu za zaatakowanie żony Małgorzaty - poinformował francuski dziennik "Le Telegramme". 69-letni dziś były piłkarz drużyny narodowej będzie też musiał poddać się terapii.

Jak ustalono, Szarmach uderzył żonę w twarz 6 marca w ich domu w miejscowości Puymoyen. Poszkodowana, wspierana przez dzieci, złożyła pozew.

 

"Le Telegramme" donosi także, że jeden z "Orłów Górskiego" od wielu lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. "Powoduje to u niego zaburzenia kognitywne, takie jak problemy z mówieniem" - napisano. Dlatego sąd zarządził też terapię.

 

Małżonka zeznała, że wybaczyła mu już tamto zdarzenie.

 

"Nie widzieliśmy się przez trzy miesiące i to było straszne. Chciałabym, żeby był już w domu. Jestem pewna, że już tego nie zrobi. Przez trzy miesiące nie tknął alkoholu" - mówiła, a potwierdziły to badania toksykologiczne.

 

UEFA wkrótce podejmie decyzje w sprawie piłkarskiego kalendarza

 

Szarmach stawiał się na każde wezwanie sądu i lekarzy, co sąd uznał za okoliczność łagodzącą i zgodził się na zawieszenie kary.

 

Szarmach wystąpił w reprezentacji Polski 61 razy i zdobył 32 bramki. Jego największymi sukcesami było zajęcie trzeciego miejsca mistrzostw świata w 1974 i 1982 roku oraz srebro igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976.

 

Karierę klubową rozpoczął w Polonii Gdańsk, grał też m.in. w Arce Gdynia czy Górniku Zabrze. W 1980 roku przeniósł się do Francji, gdzie mieszka do dziś. Bronił barw Auxerre, Guingamp i Clermont Foot jako grający trener. W kolejnych latach był szkoleniowcem innych francuskich ekip, a w 1998 roku przez kilka miesięcy prowadził Zagłębie Lubin.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie