Delikatne przyjęcie w Nysie. "Nie pomoże Komendinho z Brazylii"

Siatkówka
Delikatne przyjęcie w Nysie. "Nie pomoże Komendinho z Brazylii"
fot. Cyfrasport
Marcin Komenda będzie rozgrywającym Stali Nysa.

Stal Nysa przygotowuje się do nowego sezonu w PlusLidze. Będzie to powrót do krajowej elity po 15 latach. Władze klubu dbają o to, by klub zaprezentował się dobrze dokonując ciekawych transferów. Eksperci Polsatu Sport mają jednak obawy o to, czy przyjmujący ułatwią zadanie odbudowującemu się po słabym sezonie Komendzie. - Jeżeli piłka nie doleci, to choćby Marcin miał brazylijskie korzenie i nazywał się Komendinho, to nic z tego nie wyczaruje - powiedział Łukasz Kadziewicz w "Prawdzie Siatki".

Poprzedni sezon w Asseco Resovii Rzeszów w wykonaniu Komendy nie należał do udanych. Nadchodzące rozgrywki miały być dla niego szansą na odbudowanie. Okazało się, że będzie musiał walczyć o powrót do najwyższej dyspozycji w barwach innego klubu, a konkretnie w Stali Nysa.

 

- Ten sezon będzie miał kluczowe znaczenie dla dalszego przebiegu jego kariery. On nie ma się pokazywać z Nysie, tylko przyjść i zacząć grać tak, jak może to robić. Musi pokazać więcej charakteru. Wysoki poziom inteligencji i dobre zachowanie dla rozgrywacza są dobre, ale tylko na konferencjach prasowych - powiedział Wojciech Drzyzga.

 

Drzyzga: Ten sezon pokaże, czy Wlazły jest już emerytem

 

Jerzy Mielewski zwrócił uwagę na istotny aspekt. Wiele będzie zależało od przyjęcia w zespole. Jeżeli nie utrzyma się na odpowiednio wysokim poziomie, to Komenda będzie miał bardzo dużo pracy. - Myślę, że Komenda będzie dobrze przygotowany kondycyjnie na sezon reprezentacyjny. Dla Marcina może to być maraton w każdym meczu - skomentował.

 

- Ta drużyna fajnie będzie wyglądała, gdy piłka do niej wróci i będzie mogła spokojnie rozegrać akcję. Jest tam komu atakować. Z linią przyjęcia miałem okazję grać i w klubie i w reprezentacji. Każdy z nich ma ogromny potencjał, ale kiedy rozpocznie się bombardowanie, albo zmienność zagrywki to linia przyjęcia nie daje mi pewności. Jeżeli piłka nie doleci, to choćby Marcin miał brazylijskie korzenie i nazywał się Komendinho, to nic z tego nie wyczaruje - ocenił Kadziewicz.

 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze