Fortuna 1 Liga: Zwycięstwo Stomilu w debiucie trenera Majewskiego

W spotkaniu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn wygrał z Chojniczanką Chojnice 1:0. Drużynę ze stolicy Warmii po raz pierwszy poprowadził trener Adam Majewski. Porażka skomplikowała sytuację przedostatniej w tabeli drużyny z Chojnic.

W Olsztynie mierzyły się ze sobą dwie drużyny z dołu tabeli i boiskowe wydarzenia pokazały, że te niskie lokaty w pierwszoligowej stawce nie są przypadkiem. Niewiele było składnych akcji i klarownych sytuacji, dominowały natomiast niedokładność i nieskuteczność.

Najważniejsze wydarzenie pierwszej części gry miało miejsce w 16. minucie. Jan Mudra w bezsensowny sposób osłabił drużynę gości, brutalnie faulując na połowie rywali Janusza Bucholca. Na ostre zagranie w zupełnie niegroźnej sytuacji arbiter zareagował czerwoną kartką i od tej pory Chojniczanka musiała grać w dziesiątkę.

Fortuna 1 Liga: Porażka w hicie to nie chwała. Uratowany remis przez Podbeskidzie Bielsko-Biała!

Gospodarze długo nie kwapili się do udokumentowania liczebnej przewagi golami. Z boiska wiało nudą, a ciekawiej zrobiło się dopiero w ostatnich kilkunastu minutach. Najpierw po podaniu Mateusza Kuzimskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Aleksander Jagiełło, ale strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Po chwili, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gola dla Stomilu mógł strzelić Wiktor Biedrzycki, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

W 84. minucie piłkarze Stomilu zdołali wreszcie znaleźć drogę do bramki rywali. Długo rozgrywali przed polem karnym akcję, którą zwieńczył Szymon Sobczak, wpychając piłkę do bramki z kilku metrów. W ten sposób ustalił wynik meczu na 1:0.

Jeden z miejscowych kibiców oglądał tę konfrontację z ustawionego w pobliżu stadionu, wynajętego podnośnika. W sobotnim spotkaniu w roli trenera Stomilu zadebiutował Adam Majewski, który objął drużynę po Piotrze Zajączkowskim. Pod jego wodzą piłkarze Stomilu odnieśli pierwsze zwycięstwo od czasu wznowienia rozgrywek.

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (85).

Żółta kartka: Bartosz Wolski (Chojniczanka). Czerwona kartka: Jan Mudra (Chojniczanka, 17–faul).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.