Z PlusLigi do Serie A1. Reprezentant USA zagra dla klubu z Padwy

Siatkówka
Z PlusLigi do Serie A1. Reprezentant USA zagra dla klubu z Padwy
fot. PAP
Kawika Shoji od przyszłego sezonu zagra w barwach Kioene Padwy.

Reprezentant USA Kawika Shoji od przyszłego sezonu zagra w barwach Kioene Padwy. W dwóch ostatnich latach walczył na parkietach PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów.

32-letni Amerykanin przygodę z siatkówką rozpoczął w Outrigger Canoe Volleyball Club, a następnie przeniósł się na Uniwersytet Stanford. Kolejne kroki skierował do Finlandii, a później do Niemiec, gdzie trzykrotnie zdobył mistrzostwo z Berlin Recycling Volleys. Następnie grał w Turcji, później w Rosji, Włoszech a wreszcie w Rzeszowie.

 

Z reprezentacją USA zdobył między innymi złoto Ligi Światowej, Puchar Świata, brąz igrzysk olimpijskich i dwa krążki Ligi Narodów.

 

Zobacz też: Gdzie zagra Kurek? Włosi już wiedzą?

 

- Cieszę się, że jestem z powrotem w Serie A1. To mistrzostwa na najwyższym poziomie. Spodziewam się intensywnych wyzwań, ale na pewno będziemy chcieli pokazać najlepszą siatkówkę. Będziemy walczyć i dzielić się radością tego sportu z naszymi kibicami – mówił.

 

Zdaniem reprezentanta USA Seria A1 to najlepsza liga świata, jednak PlusLiga mocno jej nie ustępuje - W ostatnich latach jej poziom znacznie się rozwinął – dodał.

 

Z Resovią nie świętował dużych sukcesów. W poprzednim sezonie uplasował się na przedostatnim, trzynastym miejscu. Rok wcześniej - na siódmym.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie