Dlaczego snajperzy grają w piłkę, a szturmowcy chodzą na siłownię?

Inne
Dlaczego snajperzy grają w piłkę, a szturmowcy chodzą na siłownię?
fot. PAP
Ze względu na specyfikę swojej profesji snajperzy preferują grę w piłkę w czasie wolnym.

W programie z okazji 30. rocznicy JW GROM operator "Magda" opowiedział o sportach uprawianych przez komandosów. Dlaczego snajperzy wolą grać w piłkę nożną, a szturmowcy budować masę mięśniową na siłowni? Odpowiedzi udziela nasz gość.

Jakie cechy są potrzebne, aby zostać snajperem i co tak naprawdę odgrywa kluczową rolę w tej profesji? Na to pytanie odpowiedział "Magda", jeden z gości specjalnego programu z okazji 30. rocznicy powstania JW GROM. Nasz gość zdradził także dlaczego snajperzy częściej grają w piłkę od szturmowców, którzy preferują pójście na siłownie.

 

Zobacz także: Kmita: Operatorzy GROM-u to wybitni sportowcy

 

- Spokój, opanowanie i cierpliwość. Wydaje mi się, że tak jak w sporcie, można pewne rzeczy wytrenować, ale liczy się przede wszystkich charakter. Żartobliwie snajperzy uważają, że są poziom wyżej od szturmowców, bo żeby zostać snajperem, najpierw trzeba być szturmowcem. Snajper o wiele więcej leży od szturmowca, dlatego później musi sobie odreagować. Dlatego często chodziliśmy grać w piłkę. Jak nam brakowało chłopaków do składu, to pytaliśmy się szturmowców czy do nas nie dołączą. Zazwyczaj odpowiadali, że idą na siłownię trochę przypakować (śmiech) - przyznał.

 

 

Wypowiedź w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze