Nowy rozgrywający w Katowicach. Zadebiutuje w PlusLidze

Siatkówka
Nowy rozgrywający w Katowicach. Zadebiutuje w PlusLidze
fot. GKS Katowice
Jakub Nowosielski dolączył do klubu z Katowic.

Rozgrywający Jakub Nowosielski będzie reprezentował GKS Katowice w sezonie 2020/2021 PlusLigi. To dla niego debiut w najwyższej klasie rozgrywek.

- Chciałem wrócić do swojego rodzinnego miasta. Pracowałem na to kilka dobrych lat, grając w pierwszoligowych zespołach i cieszę się z tego, że będzie mi dane zagrać w Katowicach. Moim celem jest ciągły rozwój i nauczenie się gry na poziomie PlusLigi. Każda chwila spędzona na boisku będzie dla mnie bardzo cenna - tak skomentował swój transfer Jakub Nowosielski, który związał się z klubem rocznym kontraktem.

 

 

Pochodzący z Szopienic 27-letni rozgrywający po raz pierwszy w swojej karierze wystąpi w klubie z Katowic. Dla Nowosielskiego, rywalizującego o miejsce w meczowej szóstce z Janem Firlejem będzie to debiut na poziomie PlusLigi.

 

Zobacz też: Kolejny doświadczony siatkarz wzmocni LUK Politechnikę Lublin

 

Wychowanek Sokoła 43 Katowice do tej pory występował na poziomie pierwszej i drugiej ligi siatkarskiej. Nowosielski w swoim siatkarskim CV ma m.in. grę w TKS-ie Tychy, którego szkoleniowcem był aktualny pierwszy trener GKS-u Grzegorz Słaby. Ponadto występował w klubach walczących o czołowe lokaty w 1. lidze i awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mowa o Pekpolu Ostrołęka, z którym Nowosielski zajął 4. miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi w sezonie 2012/2013, a także o KFC Gwardii Wrocław, która w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 uplasowała się na piątej pozycji. Nowy gracz GieKSy ma na swoim koncie także medale mistrzostw Polski młodzików, kadetów i juniorów, a także złoto i brąz akademickich mistrzostw Polski.

 

- Dla nas to wielka chwila, bo po raz pierwszy, odkąd GKS jest w PlusLidze, w jego szeregach pojawi się rodowity katowiczanin. Jakub Nowosielski przez ostatnie lata zbierał doświadczenie w pierwszej lidze. Teraz będzie miał szansę debiutu w PlusLidze i cieszę się, że nastąpi to właśnie w barwach GieKSy - powiedział dyrektor sportowy sekcji siatkówki Jakub Bochenek.

AB, gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie