Castellani ma czwartego środkowego

Siatkówka
Castellani ma czwartego środkowego
fot. PAP
Życzenie trenera spełnione, w olsztyńskiej drużynie będzie czterech środkowych

Trener Daniel Castellani poprosił władze klubu, aby w nowym sezonie w składzie Indykpolu AZS było czterech środkowych. Prośba została spełniona. "Czwartym do brydża" będzie Dawid Woch, który z młodzieżowymi reprezentacjami Polski zdobył mistrzostwo świata i Europy kadetów w 2015 r. oraz mistrzostwo Europy juniorów w 2016 r.

Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski liczy, że przy uznanym włoskim szkoleniowcu olsztynian 23-letni siatkarz zrobi duże postępy.

 

- Trener prosił, aby w nowym sezonie w składzie Indykpolu AZS było czterech środkowych. Dawid Woch będzie jednym z nich. Myślę, że zapowiada się interesująca rywalizacja na środku siatki - stwierdził.

 

 

Również zawodnik liczy, że pobyt w Olsztynie stworzy mu szanse na rozwój i będzie kolejnym krokiem w jego siatkarskiej karierze.

 

- Na tę decyzje miało wpływ kilka argumentów, ale jednym z kluczowych była postać trenera Castellaniego oraz zawodnicy, którzy będą tworzyć cały zespół. Są to młodzi i ambitni zawodnicy, dlatego myślę, że stworzymy fajną grupę, która powalczy o wyższe cele - ocenił.

 

Woch ma za sobą naukę i grę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W poprzednim sezonie PlusLigi występował w BKS Viśle Bydgoszcz. Wcześniej był siatkarzem m.in. MKS Będzin, francuskiego Nice VB i GKS Katowice.

 

Siatkarski gigant stracił głównego sponsora! "Jesteśmy zaskoczeni. Musimy obniżyć budżet o 40 procent"

 

Wcześniej do składu Indykpolu dołączyli: Przemysław Stępień, Jędrzej Gruszczyński, Damian Schulz i Ukrainiec Dmytro Teriomenko, a kontrakt przedłużył Mateusz Poręba. Klub informował też, że z drużyny odeszli Jan Hadrava, Mateusz Mika, Michał Żurek i Seyed Mohammad Mousavi.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie