Siatkówka z kibicami na trybunach! W tym kraju koronawirus niestraszny

Siatkówka
Siatkówka z kibicami na trybunach! W tym kraju koronawirus niestraszny
fot. Cyfrasport
W Wietnamie wznowiono siatkarskie rozgrywki, dodatkowo z udziałem kibiców na trybunach.

Z trzymiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym pandemią koronawirusa, rozgrywki ligowe w siatkówce mężczyzn oraz kobiet zostały wznowione. Gdzie? W Wietnamie, i to na oczach sporej rzeszy kibiców.

Wznowienie zmagań o siatkarskie mistrzostwo Wietnamu wśród panów oraz pań nastąpiło w sobotę 13 czerwca. Zmagania potrwają do 17 czerwca w dwóch miejscowościach - Bac Ninh oraz Ha Tinh. Udział bierze dziesięć zespołów męskich oraz kobiecych, które zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki będą toczone w systemie każdy z każdym. Wszystkie drużyny rozegrają cztery spotkania w pięć dni. Cztery najlepsze ekipy z grupy zmierzą się w drugiej rundzie.

 

Zobacz także: Siatkarski gigant stracił głównego sponsora! "Jesteśmy zaskoczeni. Musimy obniżyć budżet o 40 procent"

 

Zmagania w obu halach są obserwowane przez kibiców na trybunach. Podczas, gdy w Europie czekamy na inaugurację zmagań siatkarskich po pandemii koronawirusa, które na ten moment będą odbywać się przy pustych trybunach, w Wietnamie postanowiono otworzyć drzwi dla zainteresowanych fanów. Warto jednak zaznaczyć, że w tym azjatyckim kraju odnotowano "zaledwie" 334 zachorowania na COVID-19, bez przypadków śmiertelnych.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie