Kolejny transferowy hit. Reprezentantka Brazylii w E.Leclerc Radomce

Siatkówka
Kolejny transferowy hit. Reprezentantka Brazylii w E.Leclerc Radomce
fot. PAP/EPA
Kolejny transferowy hit E.Leclerc Radomki Radom

Po pozyskaniu Julii Twardowskiej z Grot Budowlanych Łódź, E.Leclerc Radomka znów dokonała transferu, który został okrzyknięty hitem. Do radomskiej drużyny dołączy niebawem doświadczona Bruna Honorio. Brazylijska siatkarka będzie grała na pozycji atakującej.

Honorio urodziła się 3 lipca 1989 roku, ma 181 cm wzrostu. Grała w brazylijskiej Superlidze, gdzie zdobyła 4 mistrzostwa (trzy z Sesc-RJ, jedno z Itambe/Minas). W całej karierze rozegrała 154 mecze. Jest pięciokrotną Mistrzynią Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej. Trzy razy wystąpiła w reprezentacji Brazylii.

 

Wśród nagród indywidualnych Honorio ma na koncie statuetkę najlepszej atakującej Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej, MVP Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych 2015, a w sezonie 2017/2018 także tytuł Najlepszej Serwującej Superligi Brazylijskiej.

 

- Po otrzymaniu propozycji z Radomia nie wahałam się ani chwili. Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się i poznamy. Liczę, że to będzie fajny sezon – mówi siatkarka.

 

Najlepsze polskie siatkarki plażowe po zgrupowaniu w COS w Spale

 

Kibice w Radomiu zacierają ręce, bo sposób budowania nowej drużyny daje nadzieję na włączenie się do walki o medale mistrzostw Polski. Najpierw poinformowano o podpisaniu dwuletniego kontraktu z trenerem Riccardo Marchesim, później o przedłużeniu umów z Pauliną Zaborowską, Klaudią Laskowską i Renatą Białą. Wreszcie pojawiły się prawdziwe transferowe bomby, czyli wspomniane pozyskanie Twardowskiej, umowa z doświadczoną środkową Justyną Łukasik, która ma na koncie kilka medali mistrzostw Polski i sukcesy międzynarodowe, a teraz kontrakt Brazylijki Honorio.

 

Klub nie potwierdził, ale żona zdradziła. Sander jedzie do Polski!

 

W niedzielę ogłoszono, że E.Leclerc Radomki wróciła Julita Molenda, niespełna 21-letnia przyjmująca, która podczas wypożyczenia do Grupy Azoty PWSZ Tarnów błyszczała w pierwszej lidze.

 

W Radomiu były też rozstania. Z klubu odeszły trzy zawodniczki zza granicy, które do ekipy dołączyły przed zakończonym przedwcześnie sezonem. To reprezentantka Argentyny środkowa Julietta Lazcano, amerykańska przyjmująca Veronica Jones Perry oraz grająca na tej samej pozycji Marharyta Azizova, która była kapitanem zespołu. Pochodząca z Ukrainy reprezentantka Azerbejdżanu będzie występować w rosyjskim klubie Voleybol'nyy Klub "Minsk".

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze