Reprezentantka Polski dołącza do Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Reprezentantka Polski dołącza do Grot Budowlanych Łódź
fot. Cyfrasport
Reprezentantka Polski dołącza do Grot Budowlanych Łódź

Nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź została reprezentantka Polski Monika Fedusio. 20-letnia przyjmująca jest drugą pozyskaną przed sezonem siatkarką na tę pozycję. Wcześniej do łódzkiej ekipy dołączyła prawie dwa lata młodsza od Fedusio Paulina Damaske, która także jest obecnie na zgrupowaniu drużyny narodowej.

Fedusio urodziła się 6 listopada 1999 roku w Giżycku. Jest wychowanką UKS Orzeł Malbork. Dotychczas występowała w Atomie Treflu Sopot i Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz, w którym spędziła trzy ostatnie sezony. W 2016 roku z sopocką drużyną wywalczyła złoty medal Młodej Ligi Kobiet, a grając w Bydgoszczy zyskała uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego. Z drużyną narodową pojechała do Apeldoorn na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Tokio. Obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry w Szczyrku.

 

 

- Jest mi niezmiernie miło, że w przyszłym sezonie będę bronić barw Grot Budowlanych Łódź. Mam nadzieję, że ten sezon będzie dla nas wszystkich bardzo owocny. Po tak długiej przerwie nie mogę się doczekać wspaniałej atmosfery i kibiców. Pozdrawiam i do zobaczenia – powiedziała Fedusio.

 

Kolejny transferowy hit. Reprezentantka Brazylii w E.Leclerc Radomce

 

Prezes łódzkiego klubu zdradził, że Fedusio przebierała w ofertach. Przypomniał też pamiętny mecz, w którym nowa przyjmująca Grot Budowlanych napsuła krwi swoim nowym koleżankom.

 

- Monika jest świetną zawodniczką. Miała propozycje ze wszystkich czołowych klubów TauronLigi. Tym bardziej cieszę się, że wybrała nasz. Łódzcy kibice powinni ją doskonale pamiętać ze spotkania rozgrywanego w Sport Arenie, kiedy to zespół Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał naszą drużynę 3:0. Monika zdobyła wtedy 19 punktów i dostała nagrodę MVP. Cieszę się, że teraz będziemy mieli ją po naszej stronie. Moniko, witamy w Łodzi – powiedział Marcin Chudzik.

 

Siatkówka z kibicami na trybunach! W tym kraju koronawirus niestraszny

 

Grot Budowlani Łódź wciąż kompletują skład na sezon 2020/2021. Nie ma jeszcze atakujących i libero, są za to rozgrywające Julia Nowicka i Ewelina Tobiasz, środkowe Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak (z domu Śmieszek) oraz wspomniane przyjmujące Damaske i Fedusio. Z klubu odeszły Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Karolina Garstka, Anastasiya Kraiduba i Julia Twardowska.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie