Siatkarski gigant stracił głównego sponsora! "Jesteśmy zaskoczeni. Musimy obniżyć budżet o 40 procent"

Siatkówka
Siatkarski gigant stracił głównego sponsora! "Jesteśmy zaskoczeni. Musimy obniżyć budżet o 40 procent"
fot. PAP
Przed zespołem Casalmaggiore ciężkie czasy, jeżeli nie uda się znaleźć sponsora tytularnego przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Niezbyt optymistyczne informacje napływają z Półwyspu Apenińskiego. Włoskie media donoszą iż żeńska ekipa siatkarska VBC Casalmaggiore, która w 2016 roku sięgnęła po triumf w Lidze Mistrzyń, straciła sponsora tytularnego, firmę - Pomi. To oznacza spore problemy finansowe giganta z Italii.

Pomi Casalmaggiore - pod taką nazwą kojarzony jest zespół, który swoje największe sukcesy święcił w połowie minionej dekady. Należą do nich mistrzostwo oraz superpuchar Włoch, srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata i przede wszystkim triumf w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Barwy tego zespołu w latach 2014-2015 oraz 2019 reprezentowała Katarzyna Skorupa, natomiast w sezonie 2018/2019 grała tam Agnieszka Kąkolewska.

 

Biorąc pod uwagę, że klub powstał zaledwie w 2008 roku, sukcesy mogą robić wrażenie. Ekipa różowo-białych w błyskawicznym tempie zawitała na siatkarskie salony, niemalże z marszu stając się gigantem na niwie europejskiej. Niestety, dla utytułowanego klubu nadchodzą czarne chmury.

 

Zobacz także: Kolejna zawodniczka opuszcza Budowlanych Łódź

 

Według doniesień Volleyball.it, klub musiał rozstać się ze sponsorem tytularnym, firmą Pomi. Współpraca została zakończona po dziewięciu latach.

 

- Przykro nam poinformować, że nasz dotychczasowy sponsor nie będzie w stanie nas wspierać. W obecnych czasach chcieliśmy, aby naszym głównym sponsorem była firma, która się z nami utożsamia i jest lokalnym przedsiębiorstwem, który wspiera lokalny rynek i zawsze była kojarzona z nazwą Casalmaggiore. Rezygnacja ze sponsoringu nas zaskoczyła, ale będziemy starali się sobie z tym poradzić - przyznał prezydent klubu, Massimo Boselli Botturi.

 

Przed klubem nie lada wyzwanie, aby załatać dziurę w budżecie po utracie tak dużego sponsora, który widniał w nazwie zespołu.

 

- Mamy już przygotowany budżet, który obniżyliśmy o 40 procent. Nie będzie on wygórowany. Nie chcemy oczywiście działać charytatywnie, ale musimy mieć na uwadze rozwój klubu. Nasz deadline na znalezienie nowego sponsora to 13 lipca, ale już pod koniec miesiąca powinniśmy wiedzieć coś więcej - zaznaczył sternik klubu.

 

W minionym, niedokończonym z powodu pandemii koronawirusa, sezonie Serie A1 ekipa Casalmaggiore uplasowała się na szóstym miejscu po 20 rozegranych meczach, z niewielką - pięciopunktową stratą do ligowego podium.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie