Nietypowe zawody lekkoatletyczne w centrum handlowym w Lozannie

Inne
Nietypowe zawody lekkoatletyczne w centrum handlowym w Lozannie
fot. Cyfrasport
Wśród zaproszonych do udziału w konkursie jest rekordzista świata Armand Duplantis.

Drugiego września w Szwajcarii odbędą się nietypowe zawody w skoku o tyczce. Organizatorzy poinformowali, że do rywalizacji dojdzie w centrum handlowym w Lozannie. To kolejna próba odmrażania królowej sportu w czasie pandemii koronawirusa.

Wśród zaproszonych do udziału w konkursie jest rekordzista świata Armand Duplantis. Szwedzki tyczkarz w lutym w ciągu zaledwie kilku dni dwa razy poprawił najlepszy wynik globu. W Toruniu pokonał wysokość 6,17 m, a w Glasgow jeszcze dołożył centymetr. W sezonie halowym atakował także 6,19.

 

Oprócz Duplantisa, w Lozannie mają wystąpić m.in. złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro i była mistrzyni świata Greczynka Ekaterini Stefanidi oraz utytułowani Amerykanie: Sam Kendricks (dwukrotny mistrz świata) i Sandi Morris (wicemistrzyni olimpijska z Rio, dwa razy zdobyła srebro MŚ). Agencja AP nie podała, czy wśród zaproszonych są reprezentanci Polski.

 

Duplantis laureatem prestiżowej nagrody sportowej

 

„To będą pierwsze oficjalne zawody w skoku o tyczce na najwyższym poziomie, które zostały oficjalnie potwierdzone” – przekazali we wtorek organizatorzy.

 

W Szwajcarii obowiązuje obecnie ograniczenie do 1000 osób biorących udział w danym zgromadzeniu. Przedstawiciele lekkiej atletyki uważają, że tę liczbę będzie można zwiększyć do 5000, jeśli obostrzenia lokalne zostaną złagodzone.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie