Trener mistrzów Europy przedłużył kontrakt

Piłka nożna
Trener mistrzów Europy przedłużył kontrakt
fot. Cyfrasport

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Portugalii Fernando Santos przedłużył kontrakt do 2024 roku - poinformowała tamtejsza federacja (FPF). 65-letni szkoleniowiec pracuje z tym zespołem od sześciu lat. W 2016 poprowadził go do triumfu w mistrzostwach Europy.

Santos jest najlepszym trenerem w historii Portugalii, biorąc pod uwagę liczbę wygranych meczów.

 

"Selekcjoner będzie uczestniczył w turnieju finałowym Euro 2020, drugiej edycji Ligi Narodów - w tych rozgrywkach Portugalia będzie bronić tytułów - a ponadto w kwalifikacjach mistrzostw świata 2022 w katarze, Lidze Narodów 2023 i Euro 2024" - napisano na oficjalnej stronie internetowej FPF.

 

Najbliższa edycja mistrzostw Europy została przełożona na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa. Pierwotnie miała się rozpocząć w miniony piątek.

 

Flick wyrównał rekord Heynckesa. Czy Lewandowski pomoże mu go pobić?

 

"To ogromny przywilej dla mnie i całego mojego sztabu, że możemy dalej podążać z pełną mocą w tym kierunku. Służba Portugalii i portugalskiemu futbolowi to zaszczyt i zamierzamy w dalszym ciągu wypełniać tę misję w taki sam sposób, jak dotychczas: zawsze z ambicją, którą jest zwycięstwo" - powiedział Santos.

 

 

W przyszłorocznych mistrzostwach Portugalia zagra w trudnej grupie F, do której trafiły także Niemcy i Francja. Czwarty zespół zostanie wyłoniony w barażach.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze