Pajor ponownie piłkarską mistrzynią Niemiec

Ewa Pajor zdobyła mistrzostwo Niemiec czwarty raz w karierze

Piłkarki nożne VfL Wolfsburg, z Ewą Pajor w składzie, pokonały w środę SC Freiburg 2:0 (1:0) i dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewniły sobie mistrzostwo Niemiec. To szósty i czwarty z rzędu tytuł tego zespołu. Jednocześnie czwarty reprezentantki Polski, która zagrała tylko w pierwszej połowie środowego spotkania.

W 20 meczach ekipa z Wolfsburga odniosła 19 zwycięstw i raz zremisowała, a jej bilans bramkowy to 88 - 8. Pajor strzeliła 16 goli.

Dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji Wolfsburg ma osiem punktów przewagi nad Bayernem Monachium. Bawarski klub we wtorek zapewnił sobie 30. w historii, a ósmy z rzędu, triumf w męskiej Bundeslidze. Tym samym z tytułu cieszył się Robert Lewandowski. Do meczu na szczycie ligi kobiet dojdzie 21 czerwca, gdy Bayern podejmie ekipę z Wolfsburg. Jeśli chodzi o tytuł mistrzowski nic już się jednak nie zmieni.

Znamy nowe terminy meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

Zawodniczki z VfL mogą sięgnąć po dublet, jeśli 4 lipca w Kolonii pokonają w finale Pucharu Niemiec szósty w ligowej tabeli SGS Essen.

W sierpniu z kolei czeka je w Hiszpanii finałowy turniej Ligi Mistrzów, w którym rywalizację rozpoczną od ćwierćfinałowej potyczki z Glasgow City.

W przyszłym roku zawodniczką VfL Wolfsburg będzie Katarzyna Kiedrzynek. Bramkarka reprezentacji Polski odeszła z z Paris Saint-Germain i podpisała z mistrzem Niemiec trzyletni kontrakt.

Kibice PSG pożegnali Kiedrzynek. Piękna odpowiedź bramkarki

Bundesliga jest jedyną z czołowych europejskich lig kobiet, które zdecydowały się dokończyć rozgrywki mimo pandemii koronawirusa. We Francji, Hiszpanii czy Anglii kobieca rywalizacja została przerwana i zakończona.