Rewolucja w Będzinie. Siedmiu siatkarzy pożegnało się z klubem

Siatkówka
Rewolucja w Będzinie. Siedmiu siatkarzy pożegnało się z klubem
fot. Cyfrasport
Siedmiu siatkarzy pożegnało się z Będzinem.

Plusligowy klub MKS Będzin czekają duże roszady, w związku z odejściem siedmiu zawodników w czasie przerwy międzysezonowej. Ostatnio będzinianie uplasowali się na 11. miejscu w tabeli.

W zespole z Będzina nie zagrają: Dawid Dryja, Konrad Buczek, Michał Superlak, Michał Potera, Jan Fornal, Grzegorz Pająk i Piotr Macheta. Przypomnijmy, iż w marcu do Niemiec powrócił David Sossenheimer.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#dziękujemy #dozobaczenia #mksbędzin

A post shared by MKS BĘDZIN (@mksbedzin) on


Najdłużej, bo aż przez dziesięć sezonów (w tym cztery w ekstraklasie) w będzińskich barwach grał Potera. W ostatnich dwóch latach wiódł prym w klasyfikacji najlepiej przyjmujących PlusLigi.


32-latek od nowego sezonu zagra w Rzeszowie. Dryja przenosi się z kolei do Radomia, Superlak i Fornal do stolicy, Macheta do Częstochowy, a Pająk do pierwszoligowego Lublina.

 

Zobacz też: Mistrz świata dołączył do Jurajskiej Armii!


Barw Będzina bronić będą nadal atakujący Rafał Faryna, środkowy Artur Ratajczak i przyjmujący Rafał Sobański. W roli trenera pozostaje niezmiennie Jakub Bednaruk, który zapewnił, że nazwiska kolejnych zawodników poznamy już niebawem.


"Wyżej wymienionym zawodnikom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszych barw i życzymy samych sukcesów!" - napisal klub.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie