Zmieniono format przyszłorocznego turnieju o ME U-21

Piłka nożna
Zmieniono format przyszłorocznego turnieju o ME U-21
Fot. PAP
Fot. PAP

Przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy drużyn do lat 21 na Węgrzech i w Słowenii zostaną rozegrane w nowym formacie - poinformowała w środę UEFA. Faza grupowa odbędzie się w marcu, a turniej Final Eight w dniach 31 maja - 6 czerwca.

Pierwotnie turniej miał się odbyć w czerwcu 2021 roku. Jednak z powodu pandemii koronawirusa z 2020 przełożone o rok zostały seniorskie mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie w Tokio. To zmusiło UEFA do szukania nowego rozwiązania.

 

W fazie grupowej (24-31 marca) oprócz gospodarzy udział weźmie 14 drużyn wyłonionych w kwalifikacjach - dziewięciu zwycięzców grup oraz pięć najlepszych ekip z drugich miejsc. Tym samym zrezygnowano z baraży.

 

Znamy nowe terminy meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

 

16 zespołów zostanie podzielonych na cztery grupy. Po dwa czołowe z każdej awansują do Final Eight. Dwa miesiące później odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finał w Lublanie 6 czerwca.

 

Obecnie w kwalifikacjach uczestniczą 53 reprezentacje, podzielone na dziewięć grup. Polska gra w 5. W pięciu spotkaniach zgromadziła 10 punktów i zajmuje w tabeli drugie miejsce. Prowadzi Rosja, która ma 14 pkt i o jeden rozegrany mecz więcej. 

MB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie