Duplantis zmierzy się z Liskiem w Goeteborgu

Inne
Duplantis zmierzy się z Liskiem w Goeteborgu
fot. Cyfrasport
Podczas Ullevi Gala wystąpi m.in. Piotr Lisek.

Zawody lekkoatletyczne Ullevi Gala 4 lipca w Goeteborgu zapowiadane są w Szwecji jako wielki pojedynek najlepszych tyczkarzy świata, w którym zmierzą się m.in. aktualny rekordzista świata Armand Duplantis i Piotr Lisek.

Ullevi Gala będzie mityngiem w skoku o tyczce i w dal. Zawody z powodu restrykcji związanych z epidemią koronawirusa odbędą się bez udziału publiczności, lecz kanał telewizji publicznej SVT, który będzie transmitował zawody, zapowiedział je jako ”wielką tyczkę w Goeteborgu".

 

Dodano, że start Liska, gwiazdy tego formatu, jest szczególnie ważny, ponieważ „ci dwaj wielcy rywale po długiej przerwie będą mieli w końcu okazję powalczyć na żywo, co dla obu będzie z pewnością stymulujące”.

 

Duplantis laureatem prestiżowej nagrody sportowej

 

”Uczestnictwo zapowiedział Armand Duplantis, dla którego będzie to tegoroczny debiut na szwedzkiej ziemi, i światowa gwiazda tej dyscypliny Piotr Lisek. Polak to srebrny medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2017 i brązowy w 2019 roku w Dausze, gdzie Szwed zdobył srebrny medal za Samem Kendricksem” - poinformowała szwedzka agencja TT.

 

W konkursie skoku o tyczce wystąpią również Norweg Pal Haugen Lillefosse i Belg Ben Broeders oraz brązowy medalista halowych mistrzostw Europy w 2019 roku Szwed Melker Svaerd Jacobsson.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze