Bundesliga: RB Lipsk - Borussia Dortmund. Relacja i wynik na żywo

Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie zmierzy się w meczu 32. kolejki Bundesligi na wyjeździe z RB Lipsk. Będzie to mecz, który rozstrzygnąć może o losach wicemistrzostwa Niemiec. Relacja na żywo z meczu RB Lipsk - Borussia Dortmund na Polsatsport.pl.

Aktualny wicelider tabeli Bundesligi - BVB swoje spotkanie przegrał nieoczekiwanie z FSV Mainz (0:2). Piszczek już w 18. minucie został ukarany żółtą kartką, a w 54. zmienił go Marcel Schmelzer. W międzyczasie bramki dla gości zdobyli Jonathan Burkardt i Francuz Jean-Philippe Mateta z rzutu karnego, po tym jak faulu dopuścił się Polak. Ekipa z Moguncji nadal zajmuje 15. miejsce w tabeli, ale dzięki temu zwycięstwu powiększyła przewagę nad strefą spadkową.

Potknięcia Borussii w pełni nie potrafił wykorzystać RB Lipsk, który w końcówce zmarnował dwubramkowe prowadzenie i tylko zremisował u siebie z broniącą się przed spadkiem Fortuną Duesseldorf 2:2. Gospodarze wygrywali po golach Kevina Kampla i Timo Wernera. Dla Fortuny, której rezerwowym był Dawid Kownacki, trafili Steven Skrzybski w 87. minucie i Andre Hoffmann już w doliczonym przez sędziego czasie gry.

BVB i RB Lipsk dzielą trzy punkty, dlatego sobotnie spotkanie jest niezwykle ważne dla końcowego układu tabeli. We wtorek Bayern zapewnił sobie ósmy tytuł z rzędu i 30. w historii. Bawarczycy pokonali na wyjeździe Werder Brema 1:0 po golu Lewandowskiego, który jest coraz bliżej korony króla strzelców. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Polak ma 31 trafień i o pięć wyprzedza snajpera RB Lipsk - Timo Wernera.

Relacja na żywo z meczu RB Lipsk - Borussia Dortmund na Polsatsport.pl. Początek od godziny 15:30.