Fortuna 1 Liga: Radomiak w pogoni za czołówką. Chojniczanka bliżej spadku

Wygrana Radomiaka umocniła ich na czwartej pozycji.

W spotkaniu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi Radomiak Radom pokonał Chojniczankę Chojnice 3:1. Gospodarze dominowali już w pierwszej połowie, w której zdobyli dwie bramki. Po przerwie gości było stać zaledwie na trafienie honorowe. Dzięki wygranej podopieczni Dariusza Banasika umocnili się na czwartym miejscu w tabeli.

Radomiak wciąż walczy o promocję do PKO BP Ekstraklasy. Radomianie znajdują się tuż za podium, dlatego wciąż mają nadzieję na bezpośredni awans. Chojniczanka z kolei musi zacząć punktować, by wydostać się ze strefy spadkowej. Do bezpiecznego pozycji tracą osiem „oczek”.

Od początku spotkania goście ruszyli bardzo agresywnie, co poskutkowało kilkoma żółtymi kartkami. Ich gorące temperamenty musiał ostudzić arbiter, który po dwóch kwadransach podyktował dla gospodarzy rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Patryk Mikita.

Chwilę później było już 2:0 dla Radomiaka. Mateusz Michalski podwyższył prowadzenie radomian pięć minut po pierwszym trafieniu. Było to jego szóste trafienie w bieżącej kampanii ligowej.

Po przerwie warunki atmosferyczne bardzo się pogorszyły. Wielka ulewa przeszkadzała obu drużynom, ale w deszczu lepiej radzili sobie goście. Chojniczanka zdobyła bramkę honorową w 56. minucie. Autorem trafienia był Martin Klabnik. Dla obrońcy był to premierowy gol w tym sezonie.

W doliczonym czasie gry Radomiak ustalił wynik meczu. Gospodarze ruszyli z kontratakiem, który wykorzystał Adam Banasiak. Pomocnik beniaminka pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Wygrana Radomiaka umocniła ich na czwartej pozycji. Do czołowej dwójki brakuje mu czterech punktów, jednak inne drużyny wciąż mają do rozegrania swoje mecze. Z kolei widmo spadku coraz bardziej krąży nad Chojniczanką. Zaledwie 23 „oczka” po 27 kolejkach, sprawiają, że wciąż znajdują się na przedostatniej pozycji, a dogonić ją mogą Wigry Suwałki.

Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Bramki: Mikita 31 (k), Michalski 36, Banasiak 90 - Klabník 55

Radomiak: Cezary Miszta - Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Mateusz Michalski, Michał Kaput, Meik Karwot (67, Mateusz Lewandowski), Rafał Makowski, Patryk Mikita (90, Adam Banasiak) - Damian Nowak (81, Dominik Sokół).

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jacek Podgórski (46, Mateusz Bartosiak), Kamil Wiktorski, Martin Klabník, Krystian Wachowiak - Aleksander Jagiełło, Bartosz Wolski, Robert Ziętarski (46, Łukasz Zejdler), Mateusz Kuzimski, Michał Sacharuk (70,  Janusz Surdykowski) - Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Nowak, Sokół - Kuzimski, Klabník, Wachowiak, Wiktorski, Mikołajczak.

Sędzia: Kornel Paszkiewicz.