Kolejny Brazylijczyk zagra w PlusLidze!

Siatkówka
Kolejny Brazylijczyk zagra w PlusLidze!
Fot. Cyfrasport
Daniel Muniz de Oliveira dołączył do ekipy Cuprumu Lubin.

Klub Cuprum Lubin oficjalnie potwierdził transfer brazylijskiego przyjmującego do PlusLigi. Daniel Muniz de Oliveira to kolejny siatkarz, który zasili szeregi drużyny "Miedziowych".

W maju pojawiły się pierwsze spekulacje na temat pozyskania Brazylijczyka przez zespół z Lubina. Teraz się one potwierdziły.

 

22-letni przyjmujący dwa poprzednie sezony spędził w brazylijskiej Superlidze – w drużynach Apan Volei/Blumenau i Maringa Volei. W zakończonych rozgrywkach Oliveira wystąpił w 21 meczach (75 setach) i zdobył łącznie 239 punktów, z czego 30 z zagrywki. Nie będzie to pierwszy europejski kontrakt nowego zawodnika Cuprum Lubin, gdyż w sezonie 2017/2018 reprezentował on barwy greckiego Pamvochaikos V.C.

 

Zobacz też: Reprezentant Francji i były kolega Kurka przyjmującym Jastrzębskiego Węgla

 

 

Daniel Muniz de Oliveira to czwarty nowy zawodnik w szeregach drużyny z Lubina. Wcześniej kontrakty z Cuprum podpisali Szymon Jakubiszak, Adam Lorenc i Kamil Szymura.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie