Małysz zachwycony formą polskich skoczków przed Letnim Grand Prix

Zimowe
Małysz zachwycony formą polskich skoczków przed Letnim Grand Prix
Fot. PAP

Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz chwali formę polskich skoczków, jaką zaprezentowali podczas dwóch zgrupowań reprezentacji Polski. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy nasi zawodnicy rozpoczną sezon Letniej Grand Prix.

- Piotrek Żyła i Kamil Stoch nie stracili swojego poziomu. Utrzymują go i pracują nadal, aby się polepszył. Samo połączenie grup sporo pomogło też pozostałym zawodnikom. Młodzi mają więcej motywacji, a Maciej Kot, Stefan Hula czy Jakub Wolny dostali jasny sygnał, że muszą dużo pracować, aby robić postępy. Wszystkim więc wyszło to na plus. Ostatecznie poziom naszej kadry zweryfikują oczywiście zawody. Osobiście jestem jednak bardzo zadowolony ze zgrupowań w Szczyrku i Zakopanem - cieszy się Adam Małysz w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty.

 

Na razie nie jest znany termin, w którym rozpocznie się nowy sezon Letniej Grand Prix. Wiele wskazuje, że może to nastąpić dopiero we wrześniu, przez co cykl zostanie mocno skrócony. W jeden z weekendów zawody mają się odbyć w Wiśle.

 

LGP w skokach: Zawody w Wiśle mogą nie odbyć się w sierpniu

 

- Rząd cały czas nas informuje o powrocie do normalności, rezygnacji z części obostrzeń, więc sądzę, że sport też wróci do dawnej kondycji. Oczywiście będzie to wymagać ustabilizowania sytuacji w kraju w kontekście liczby zakażonych itd. Niestety trzeba przyznać, że ostatnio podawane liczby w Polsce są dość wysokie, choćby jeśli chodzi o Śląsk - dodaje dyrektor w PZN.

 

W poprzednim sezonie zwycięzcą Letniej Grand Prix został Dawid Kubacki, który triumfował także w 2017 roku. W sezonie 2018 na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu znalazł się Piotr Żyła.

MB, WP SportoweFakty, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie