Dlaczego Moder nie pojechał na mistrzostwa świata? Magiera wyjaśnia

Piłka nożna
Dlaczego Moder nie pojechał na mistrzostwa świata? Magiera wyjaśnia
fot. Cyfrasport

- Nie zdecydowałem się włączyć Jakuba Modera do kadry na mundial, ponieważ nie spełniał oczekiwań sztabu szkoleniowego i miał problem z odblokowaniem się, jako piłkarz - powiedział w Cafe Futbol trener kadry Polski U-20 Jacek Magiera.

Bożydar Iwanow: Dlaczego Jakub Moder nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata U-20?

 

Jacek Magiera: Jestem dużym fanem talentu Modera. Uważam, że rozwija się w dobrym kierunku. Świadczy o tym jego dobra gra w PKO BP Ekstraklasie. W Lechu Poznań jest czołowym piłkarzem. Nie zdecydowałem się włączyć go do kadry na mundial, ponieważ nie spełniał oczekiwań sztabu szkoleniowego i miał problem z odblokowaniem się, jako piłkarz. W rok udało mu się przekuć słabości w widowiskową i skuteczną grę na najwyższym szczeblu w Polsce. Wiem, że stać go na jeszcze więcej i liczę na to, że w niedługiej perspektywie zadebiutuje w pierwszej reprezentacji Polski.

 

Cezary Kowalski: Dlaczego w składzie reprezentacji znaleźli się piłkarze tacy jak: Marcel Zylla, Adrian Stanilewicz i Jakub Bednarczyk?

 

Zylla to kreatywny pomocnik występujący w drugiej drużynie Bayernu Monachium, który nieraz trenował z pierwszym zespołem. Każdy z tych piłkarzy był potrzebny drużynie. Wszyscy z wymienionych graczy stanowili istotny element układanki w ustalaniu taktyki i typowaniu składu. Mogłem powołać tylko osiemnastu piłkarzy z pola, dlatego każda decyzja była bardzo przemyślana pod kątem budowania drużyny.

 

Cała rozmowa z Jackiem Magierą w załączonym materiale wideo. 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze