Kąkolewska: Gra w lidze włoskiej ma swoje minusy

Siatkówka
Kąkolewska: Gra w lidze włoskiej ma swoje minusy
fot. Cyfrasport
Kąkolewska: Gra w lidze włoskiej ma swoje minusy.

Agnieszka Kąkolewska po dwóch latach spędzonych we Włoszech wraca na polskie parkiety. Jak przyznała, gra w Italii wbrew wyobrażeniom nie jest idealna. - Nie będę mówiła, że nie ma tam żadnych minusów – oceniła na oficjalnym kanale klubu Grupa Azoty Chemik Police.

Środkowa reprezentacji Polski wyjechała do Włoch w 2018 roku. Najpierw grała dla Pomi Casalmaggiore, a później w barwach czołowej drużyny Serie A1 Savino del Bene Scandicci.

 

- Wróciłam bardziej doświadczona i cieszę się, że tego spróbowałam. Włochy były wspaniałą przygodą i powtórzyłabym to jeszcze raz, jednak dla mnie na razie wystarczy – oceniła Kąkolewska.

 

25-latka od nowego sezonu zagra w barwach mistrza Polski Chemika Police, choć przyznała że otrzymała interesującą propozycję z ligi włoskiej. Spekulowało się także, że w grę o naszą siatkarkę włączył się turecki Fenerbahce Stambuł.

 

- Stwierdziłam jednak, że w tym sezonie będzie to Chemik. Myślę, że to dobrze stworzony zespół z odpowiednim trenerem, a ostatni sezon TAURON Ligi, który śledziłam, jeszcze przekonał mnie do tego - mówiła.

 

Zobacz też: Grupa Azoty Chemik Police przedłużył kontrakt z kolejną siatkarką

 

O Serie A1, ocenianej jako najlepsza liga świata z reguły mówi się w samych superlatywach. Kąkolewska ma jednak inne zdanie na ten temat.

 

- Na początku było mi trudno przestawić się do włoskiego trybu życia i tej organizacji, więc nie będę mówiła, że jest tam idealnie i nie ma żadnych minusów – przyznała i dodała, że jest gotowa do ciężkiej pracy w Polsce.

 

- Teraz trafiła się przerwa, która na pewno przyda się wszystkim zawodniczkom. Jestem przygotowana na szybką grę Chemika, bo miałam już z nią kontakt we Włoszech. Nie będzie to zderzenie ze ścianą - podsumowała.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pierwsza rozmowa z Agnieszką Kąkolewską 📹

Post udostępniony przez Grupa Azoty Chemik Police (@chemik_police)

 

Chemik Police po zdobyciu mistrzostwa kraju szykuje bardzo silny skład na nadchodzący sezon. Kontrakty z zespołem przedłużyły już: rozgrywająca Marlena Kowalewska, przyjmujące Martyna Grajber i Wilma Salas, atakująca Martyna Łukasik, środkowe Iga Wasilewska i Katarzyna Połeć oraz libero Paulina Maj-Erwardt.

AB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze