Kazijski pozostanie w Italii na kolejne dwa sezony

Siatkówka
Kazijski pozostanie w Italii na kolejne dwa sezony
fot. Cyfrasport
Matej Kazijski pozostanie w Italii na kolejne dwa sezony.

Jak poinformował klub włoskiej Serie A1 Calzedonia Werona, Bułgar Matej Kazijski podpisał dwuletni kontrakt z zespołem. Przyjmujący powrócił do Italii kilka miesięcy temu.

Kazijski grał już w barwach Werony w sezonie 2018/2019, a w lutym tego roku podpisał nowy kontrakt z drużyną Radostina Stojczewa. Nie mógł jednak pokazać się na włoskich parkietach z powodu przerwanej w wyniku epidemii rywalizacji.

 

Wiosenny transfer do Werony był już piętnastym w karierze przyjmującego. Wcześniej grał dla zespołów z Bułgarii, Rosji, Turcji, Włoch, Kataru, czy Japonii. Zaliczył też krótką przygodę w PlusLidze w barwach Stoczni Szczecin.

 

Zobacz też: Holt podpisał kontrakt z byłym klubem Kurka

 

W 2019 roku bronił barw dwóch różnych klubów: Al Arabi Ad-Dauha i JTEKT Stings i to właśnie z japońskim zespołem zdobył mistrzostwo kraju. W swojej karierze wywalczył również trzy złota Ligi Mistrzów, trzy Puchary Włoch, puchar Bułgarii i Turcji oraz mistrzostwo Rosji, Turcji i Japonii.

 

Także z reprezentacją świętował liczne sukcesy. Zdobył brąz mistrzostw świata i mistrzostw Europy, trzecie miejsce w Pucharze Świata, czy srebro w dobrze znanym Polakom Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MATEY! 💛💙 Ufficiale, altre due stagioni in gialloblù, altre due stagioni di emozioni 🔥 ##siamobluvolley

A post shared by BluVolley Verona (@bluvolleyvr) on

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie