Młoda atakująca dołączyła do Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
Młoda atakująca dołączyła do Grot Budowlanych Łódź
fot. Materiały prasowe
Grot Budowlani Łódź pozyskali pierwszą atakującą przed zbliżającym się sezonem

Urodzona 27 maja 1998 roku, mająca 190 centymetrów wzrostu Oliwia Michalak dołącza do zespołu Grot Budowlani Łódź. To pierwsza atakująca pozyskana przez ten klub przed nowym sezonie TAURON Ligi.

Pierwsze siatkarskie kroki Michalak stawiała w województwie łódzkim, w klubie MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Później broniła barw Developresu Rzeszów, SMS-u PZPS Szczyrk, Grupy Azoty Tarnów, UNI Opole, a miniony sezon spędziła w pierwszoligowym zespole AZS-u Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

Stenzel: Widać, że jesteśmy głodne gry

 

Z reprezentacją Polski kadetek nowa atakująca Grot Budowlanych zajęła ósme miejsce na mistrzostwach Świata w Peru w 2015 r. Wywalczyła wicemistrzostwo Polski kadetek w 2014 roku.

 

 

- Ogromnie się cieszę z dołączenia do drużyny Grot Budowlanych Łódź. Po tak długiej przerwie nie mogę się doczekać powrotu do treningów i ciężkiej pracy. Jestem pewna, że ten sezon będzie pełen wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia – powiedziała Oliwia Michalak.

 

Nowicka: Nie ma mowy o trenowaniu na "pół gwizdka"

 

- Oliwia to młoda, perspektywiczna zawodniczka. Doskonale zna się z Julią Nowicką z czasów gry dla SMS-u. Jest to siatkarka pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego, co dla mnie również nie jest bez znaczenia. Cieszę się, że będziemy mieli w zespole siatkarkę wywodzącą się z województwa łódzkiego – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

 

Przed kolejnym sezonem Grot Budowlani mają obecnie osiem zakontraktowanych zawodniczek. Oprócz Michalak są to rozgrywające Julia Nowicka i Ewelina Tobiasz, środkowe Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak (z domu Śmieszek) i Kornelia Moskwa oraz przyjmujące Paulina Damaske i Monika Fedusio. Z zespołu odeszły Agata Babicz, Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Karolina Garstka, Anastasiya Kraiduba, Gabi Maciągowski, Jaroslava Pencová, Kaiyi Ren i Julia Twardowska.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie