Gol Polaka w Pucharze Rosji. Zagra w półfinale

Polski pomocnik Rafał Augustyniak zdobył gola w meczu Uralu Jekaterynburg z Szynnikiem Jarosław. Zespół Augustyniaka wygrał 2:0 i awansował do półfinału Pucharu Rosji.

Rafał Augustyniak zdobył bramkę w meczu Uralu Jekaterynburg z Szynnikiem Jarosław. Do siatki trafił w 80. minucie. Polski pomocnik przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 2:0 i razem z nią awansował do półfinału Pucharu Rosji. Tam Ural zmierzy się z zespołem FK Chimki. Mecz odbędzie się 19 lipca.

Augustyniak rozegrał 90 minut, podobnie jak inny Polak, Maciej Wilusz. Na boisku pojawił się także Michał Kucharczyka, którego w 87. minucie zmienił Rosjanin Artem Jusupov. Dla Augustyniaka był to 25 mecz w tym sezonie. Wcześniej do siatki trafił w ligowym spotkaniu z Arsenalem Tula. Zanotował także dwie asysty. Znacznie mniej w Jekaterynburgu grają Wilusz i Kucharczyk. Pierwszy ma na koncie 7 meczów, drugi - 13 (strzelił gola i zanotował asystę).

Augustyniak występuje w Rosji od 2019 roku, gdy wyjechał z Miedzi Legnica. Wcześniej był piłkarzem m.in. Widzewa Łódź czy Jagiellonii Białystok. Swój pierwszy sezon na wschodzie rozgrywa także Kucharczyk, wcześniej przez dziewięć lat zawodnik Legii Warszawa. Najdłużej w Rosji gra Wilusz, który przed transferem do Uralu trzy lata reprezentował FK Rostow, a wcześniej Lecha Poznań czy GKS Bełchatów.

Serwis Transfermarkt.de wycenia Augustyniaka na 1,2 mln euro, Kucharczyka na 600 tys. euro, a Wilusza na 650 tys. euro.