Napastnik podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem

Piłka nożna
Napastnik podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem
Fot. PAP

Napastnik Sebastian Bergier podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem Wrocław - poinformował klub. Trzyletnia umowa 20-latka zawiera także opcję przedłużenia o kolejne dwa lata.

Sebastian Bergier w środę podpisał trzyletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Nowa umowa 20-letniego napastnika zawiera opcję przedłużenia o dwa lata.

 

W tym sezonie PKO BP Ekstraklasy Bergier zagrał w zaledwie sześciu spotkaniach, natomiast w trzecioligowych rezerwach klubu rozegrał 17 meczów i zdobył osiem bramek. Wychowanek Śląska jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy klubu.

 

"Pokładamy w Sebastianie spore nadzieje i cieszymy się, że kolejny utalentowany zawodnik z Dolnego Śląska zostanie w naszym klubie na dłużej. Sebastian poczynił znaczne postępy nie tylko na boisku, ale również w sferze mentalnej. Z pewnością dojrzał, nabrał doświadczenia i spodziewamy się, że będzie odgrywał coraz ważniejszą rolę w zespole" - powiedział dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka. 

 

 

Bergier przez całą karierę gra w Śląsku. Był jednak dwukrotnie wypożyczany – do pierwszoligowych Stali Mielec i Wigier Suwałki. Na koncie ma także powołania do reprezentacji Polski do lat 18, 19 i 20.

 

Serwis Transfermarkt.de wycenia Bergiera na 100 tys. euro.

 

W tabeli PKO BP Śląsk zajmuje obecnie czwarte miejsce.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze