Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Niecieczy. Puszcza z kompletem punktów

„Żubry” wskoczyły na dziewiąte miejsce w tabeli.

W spotkaniu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice pokonała na wyjeździe Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 3:1. Goście już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie i do końca meczu nie oddali prowadzenia. „Żubry” wskoczyły na dziewiąte miejsce w tabeli, natomiast piłkarze Mariusza Lewandowskiego jeszcze w tej serii gier mogą wypaść z pierwszej szóstki.

Przed meczem zdecydowanym faworytem byli piłkarze Termaliki. „Słonie” pokonały w ostatnich dwóch meczach kandydatów do awansu, Miedź i Wartę. Wydawało się, że starcie przed własną publicznością z niżej notowaną Puszczą będzie kolejną okazją do przypisania trzech punktów.

Po dwudziestu minutach wyrównanej gry na prowadzenie wyszła Puszcza. Wszystko za sprawą samobójczego gola gracza gospodarzy. Vladislavs Gutkovskis umieścił piłkę we własnej siatce, jednak nie był to koniec sensacji na stadionie w Niecieczy.

Kilka minut później wynik podwyższył Jewhen Radionow. Napastnik „Żubrów” pokonał Łukasza Budziłka, zdobywając czwartą bramkę w ligowym sezonie. Ukrainiec nie będzie jednak wspominał tego występu za dobrze, ponieważ w 31 minucie musiał opuścić plac gry. Na murawie zastąpił go Marcin Orłowski.

Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Roman Gergel. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie „Słoni” w tym meczu. Na kwadrans przed końcem spotkania Puszcza przypieczętowała swoją wygraną, strzelając trzeciego gola. Wynik spotkania ustalił Bartosz Żurek.

W obliczu porażki Bruk-Bet może wypaść z szóstki walczącej o awans i baraże. Z kolei Puszcza wskoczyła do pierwszej dziesiątki Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 37 punktów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice 1:3 (1:2)
Bramki: Gergel 45 - Gutkovskis 19 (s), Radionow 27, Żurek 74

Bruk-Bet Termalica: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Przemysław Szarek, Artem Putiwcew, Martin Miković (77, Matej Jelić) - Dawid Kalisz, Patrik Misak (46, Michal Bezpalec), Piotr Wlazło, Florin Purece, Roman Gergel - Vladislavs Gutkovskis (63, Feiz Shamsin).

Puszcza: Karol Niemczycki - Erik Cikos, Marcin Stefanik, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk - Maksymilian Sitek (69, 17. Bartosz Żurek), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Michal Klec, Hubert Tomalski (89, Bartłomiej Eizenchart) -  Jewhen Radionow (31, Marcin Orłowski).

Żółte kartki: Gergel, Grzybek - Sitek, Tomalski, Mikołajczyk, Serafin, Orłowski.

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).