Fortuna 1 Liga: Sensacyjne zwycięstwo Chojniczanki

W piątkowym meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Chojniczanka Chojnice odniosła na wyjeździe sensacyjne zwycięstwo 3:1 z GKS-em Jastrzębie. Gościom wystarczyło pół godziny gry na zdobycie trzech bramek. Dla gospodarzy była to czwarta ligowa porażka z rzędu na własnym stadionie.

Piłkarze Jarosława Skrobaczaka tak nieudanej serii na domowej murawie nie mieli od lat. Wysoka porażka z Chojniczanką jest czwartą porażką z kolei na swoim stadionie (wcześniej przegrali 1:2 z Wartą Poznań, 1:2 z Sandecją Nowy Sącz, 1:3 z Zagłębiem Sosnowiec). Jeszcze przez przerwą w rozgrywkach, spowodowaną pandemią koronawirusa, GKS Jastrzębie zajmował piąte miejsce i miał realne szanse na baraże o awans do PKO Ekstraklasy. Na ten moment piłkarze GKS Jastrzębie plasują się na siódmej pozycji w tabeli. Przed piątkowym meczem wydawało się, że mają idealną szansę na przełamanie, bo przyjeżdża do nich przedostatnia drużyna Fortuna 1 Ligi, która do tej pory straciła największą liczbę goli - 52.

Nic z tego. Chojniczanka odniosła sensacyjne zwycięstwo, zmniejszając straty do bezpiecznej strefy. Pierwszy gol padł w 15. minucie po akcji Tomasza Mikołajczaka, który dograł do Janusza Surdykowskiego. Po jego strzale w polu karnym i rykoszecie piłka trafiła do bramki gospodarzy. Dziesięć minut później po kolejnym strzale Surdykowskiego było już 2:0.

Chwilę później mecz został przerwany ze względu na gradobicie. Na boisko spadały kule wielkości piłeczek ping-pongowych.

Po wznowieniu gry goście podwyższyli prowadzenie na 3:0. Tomasz Mikołajczak wystawił piłkę do Mateusza Kuzimskiego, który pewnym strzałem nie dał szans na obronę bramkarzowi GKS-u Jastrzębie. Co ciekawe, piłkarze Chojniczanki wykazali się niezwykłą skutecznością, bo do tego momentu meczu oddali... trzy celne strzały. Wszystkie zamienili na gole.

Zespół gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie z rzutu karnego, podyktowanego po faulu Radosława Janukiewicza na Kamilu Adamku. W 78. minucie "jedenastkę" na gola zamienił Marek Mróz, który wszedł na boisko tuż po przerwie.

GKS Jastrzębie - MKS Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:3)
Bramki: Marek Mróz '78-karny - Janusz Surdykowski '15, Janusz Surdykowski '26, Mateusz Kuzimski '31