Gumienna: W naszej walce jest dużo hazardu

Sporty walki
Gumienna: W naszej walce jest dużo hazardu
fot. Polsat Sport
Dla Róży Gumiennej będzie to druga zawodowa walka w formule MMA.

- Dla mnie najlepszy scenariusz to utrzymać tę walkę w stójce, ale na pewno muszę być gotowa na obalenia, co szlifowałam przez wiele miesięcy - defensywne zapasy - powiedziała Róża Gumienna (1-0, 1 KO), która na gali Babilon MMA 14 zmierzy się z Aldiną Seferović z Chorwacji.

Artur Łukaszewski: Przed tobą drugi pojedynek w MMA i rywalką zawodowa debiutantka. Co ty wiesz o niej?

 

Róża Gumienna: Niewiele wiem, poza tym, że jest niepokonana w walkach amatorskich. U siebie w kraju jest uznawana za ogromny talent. Wyczytaliśmy, że ma duże zaplecze w judo, co udało się zweryfikować. Pewne założenia, która trenowałam mogą się sprawdzić.

 

Zobacz także: Babilon MMA 14: Gdzie obejrzeć transmisję?

 

Jeżeli ona ma zaplecze w judo, to wiadomo, że będzie próbowała chwytów. A ty ze swoim doświadczeniem w K1 oraz fakt, że cały czas uczysz się MMA, pewnie będziesz starała się kopać, bić a nie turlać.

 

Dla mnie najlepszy scenariusz to utrzymać tę walkę w stójce, ale na pewno muszę być gotowa na obalenia, co szlifowałam przez wiele miesięcy - defensywne zapasy. Obojętnie kto by to nie był, byłoby podobnie w moich przygotowaniach. Aczkolwiek może mnie zaskoczyć, ponieważ jej stójka jest na przyzwoitym poziomie. Wydaje się być kompletną zawodniczką. Wszystko może się wydarzyć i będzie to ciekawa walka.

 

A bierzesz pod uwagę stres oraz to, że jako debiutantka może mieć splątane nogi?

 

Nie. Jak spojrzałam w jej oczy, to widać jej pewność siebie oraz to, że nie jest przestraszona. Ma doświadczenie w startach amatorskich. Wcześniej startowała w judo, więc nie kalkulowałam tego, że to jest jej debiut. Wręcz przeciwnie - jest na obcej ziemi, nie ma nic do stracenia, chce wygrać. Wszyscy mówią, że jest żądna zwycięstwa, co widziałam w jej oczach, ale ja również jestem zmotywowana, więc będzie to dobra walka.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Artur Łukaszewski, KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze