KSW 60: De Fries - Narkun II. Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
KSW 60: De Fries - Narkun II. Wyniki i skróty walk (WIDEO)
Fot. KSW
Phil De Fries po raz drugi pokonał Tomasza Narkuna.

Phil De Fries (20-6-1 NC, 3 KO, 12 Sub) obronił tytuł mistrza KSW w wadze ciężkiej. Anglik zdominował zapaśniczo Tomasza Narkuna (18-4, 3 KO, 14 Sub) i wygrał przez TKO w drugiej rundzie. Również w drugiej odsłonie zwycięstwo odniósł Marian Ziółkowski (23-8-1, 6 KO, 13 Sub). Mistrz kategorii lekkiej poddał Macieja Kazieczkę (7-2, 4 KO) i obronił pas. Zobacz wyniki gali KSW 60: De Fries - Narkun II.

Zapis relacji
Relacja zakończona

Obaj mistrzowie obronili swoje tytuły podczas KSW 61. Za nami znakomita gala. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo! 

De Fries odebrał Narkunowi wszelkie możliwości obrony i zadawał ciosy udowadniając swoją wyższość. W końcu sędzia przerwał walkę. Pas zostaje w Anglii! 

Kapitalny występ! To była istna deklasacja! Phil De Fries nadal mistrzem KSW w wadze ciężkiej!

I Runda

De Fries szybko sklinczował i walka przeniosła się do parteru. Tam przez chwilę Narkun był na górze, ale później kontrolę nad przebiegiem walki zaczął zyskiwać Anglik. Widać ogromną różnicę kilogramów między zawodnikami.

Czas na Phila De Friesa! Obrońca tytułu pewnym krokiem kieruje się w stronę klatki KSW!

Nadszedł ten moment, na który wszyscy czekaliśmy! Pora na walkę wieczoru. Tomasz Narkun już zmierza do klatki! 

To był znakomity występ Mariana Ziółkowskiego. Warszawiaka będzie bardzo trudno zdetronizować! 

Najpierw porozbijał Kazieczkę w stójce, a następnie posłał go na deski potężnym prawym. W parterze przeszedł w dosiad, a później za plecy. Stamtąd zapiął mataleo, po którym pretendent poddał walkę. Fenomenalny występ mistrza! 

And Still! Marian Ziółkowski nadal mistrzem KSW! 

I Runda

Obaj zawodnicy zdają sobie sprawę z tego, że jest to walka pięciorundowa, dlatego nie forsują tempa. Ziółkowski dobrze pracuje niskimi kopnięciami i prostymi ciosami. Ponadto dobrze przepuszcza ciosy Kazieczki. Zawodnik poznańskiego Ankosu do odważniejszego ataku ruszył dopiero pod koniec rundy. 

Walka mistrzowska, a zatem dystans pięciorundowy. Wybrzmiał gong! 

Czas na co-main event gali! Pretendent Maciej Kazieczko czeka już w klatce na mistrza Mariana Ziółkowskiego. Stawką pas mistrza KSW w wadze lekkiej!

To co wydarzyło się w walce Ugonoh - Samociuk z pewnością będzie szeroko komentowane w najbliższych dniach. Przypomnijmy, że Samociuk był największym underdogiem na tej karcie walk!

Izu wszedł w drugą rundę potwornie zmęczony. Wykorzystał to Samociuk, który rzucił się na rywala z ciosami. Następnie obalił byłego pięściarza i dokończył dzieła zniszczenia na ziemi. Wielka niespodzianka na KSW!

SENSACJA!!! Marek Samociuk rozbił Izu Ugonoha w parterze! 

I Runda

Samociuk od razu ruszył po sprowadzenie, ale nie udało mu się przenieść walki na ziemię. Pozostało mu dociskanie rywala do siatki. W pewnym momencie Izu trafił kolanem, po czym Samociuk osunął się na matę. Ugonoh ruszył do ofensywy, ale nie udało mu się skończyć rywala. Świetna runda!

Czas na wagę ciężką i drugi występ w klatce KSW Izu Ugonoha! Jego przeciwnikiem będzie Marek Samociuk!

Trwa przerwa w gali. Nowym nabytkiem KSW został ogłoszony Tomasz Sarara! 

Patryk Kaczmarczyk zwycięzcą! Sędziowie byli jednomyślni, ale wielkie brawa należą się również Michałowi Sobiechowi!

Za moment werdykt. Trudne zadanie przed sędziami!

III Runda

Nieprawdopodobne! Sytuacja zmieniała się co chwilę! Raz bliski skończenia walki był Kaczmarczyk, a raz Sobiech. Gdy walka toczyła się w parterze, bliski poddania był Sobiech, ale radomianin skutecznie się bronił. To była jedna z najlepszych walk w KSW w ostatnich latach! Brawo!

II Runda

Fantastyczna runda! W stójce minimalnie przeważał Sobiech, ale to Kaczmarczyk jako pierwszy udanie przeniósł walkę do parteru. Następnie walka toczyła się głównie w klinczu, lecz była bardzo dynamiczna i obaj zawodnicy często zmieniali pozycje. Pod koniec rundy Sobiech wykonał udane sprowadzenie i zajął plecy rywala. Czas na decydujące starcei!

I Runda

Na początku obejrzeliśmy próbkę kick-boxingu w wykonaniu obu zawodników. W pewnym momencie Kaczmarczyk świetnie skontrował atak Sobiecha i przeniósł walkę do parteru. Następnie radomianin zajął plecy rywala i z tej pozycji pracował do końca rundy. 

Obaj już w klatce. Za moment pierwszy gong!

Gala KSW 60 trwa w najlepsze. Pora na starcie dwóch debiutantów w KSW. Michał Sobiech - Patryk Kaczmarczyk. Obaj uchodzą za wielkie talenty. Kto będzie górą? Przekonamy się za kilkanaście minut! 

Po walce "Joker" wyzwał do walki niemal wszystkich zawodników kategorii średniej!

Serb stopniowo ustawiał sobie Polaka kopnięciami i ciosami. Około minuty przed końcem rundy "Joker" zaatakował high-kickiem, a następnie poprawił lewym prostym. Dudek padł na matę, gdzie Ilić dopełnił dzieła zniszczenia. 

Aleksandar Ilić!!! Jego wysokie kopnięcia są fantastyczne! Tym razem znokautował Adriana Dudka!

Po emocjach w kategorii piórkowej czas na batalię w dywizji średniej. Adrian Dudek jest już w klatce. Zaraz wejdzie do niej Aleksandar Ilić! 

Ponownie mieliśmy okazję oglądać świetną parterową grę w wykonaniu obu zawodników. W końcu Słowak zajął plecy "Cage Mastera" i zapiął duszenie zza pleców. Klaczek niezwłocznie odklepał. Kapitalny debiut Barborika w KSW!

Koniec walki! Vojto Barborik wygrał przez poddanie duszenie zza pleców! 

I Runda

Bardzo dobry pokaz zapasów i jiu-jitsu w wykonaniu obu zawodników. Obaj szukali technik kończących w parterze i tempo walki było bardzo dobre. Barborik bardzo mocno rozbił Klaczka i spowodował mocne krwawienie u Polaka. Zobaczymy, jakie to będzie miało przełożenie na następne rundy. 

Pora na czwarty pojedynek. Klaczek - Barborik - obaj już w klatce!

To było bardzo wyrównany pojedynek, niemniej jednak wszyscy trzej sędziowie widzieli wygraną Karoliny Wójcik!

Jednogłośna decyzja! Karolina Wójcik zwyciężczynią! 

III Runda

Za nami trzecia emocjonująca runda. Najpierw Wójcik próbowała przy siatce zapiąć duszenie trójkątne, lecz popełniła błąd, po którym w dosiadzie znalazła się Rola. Następnie zawodniczka z Łęcznej zajęła plecy rywalki i szukała poddania. Ostatecznie ta sztuka jej się nie udała, po czym wybrzmiał końcowy gong. Zaraz werdykt!

II Runda

Wójcik wywierała presję zarówno gdy walka toczyła się w stójce, jak i w klinczu przy siatce. Roli kilkukrotnie udało się trafić kilkoma pojedynczymi prostymi. Kilkadziesiąt sekund przed końcem rundy Wójcik wykonała sprowadzenie, lecz nie udało jej się skontrolować przeciwniczki.  

I Runda

Mimo gorszych warunków fizycznych Karolina Wójcik dobrze skracała dystans i kilkoma ciosami trafiła Aleksandrę Rolę. Zawodniczka Czerwonego Smoka próbowała odpowiadać niskimi kopnięciami, lecz nie robiły one większego wrażenia na Wójcik. Obie zawodniczki wyraźnie podkręciły tempo w końcówce rundy, co dobrze rokuje przed następnymi starciami. 

Pozostaje wierzyć, że to koniec efektownych nokautów podczas dzisiejszej gali. Pora na walkę pań - Karolina Wójcik - Aleksandra Rola!

Od początku oglądaliśmy iście kick-boxerski pojedynek. W końcu Mołdawianin zagonił Polaka pod siatkę i tam trafił potężnym lewym high-kickiem. Koziorzębski momentalnie osunął się na matę. To był zdecydowanie jeden z najlepszych nokautów w historii KSW! 

Ależ fenomenalny nokaut!!! Ion Surdu znokautował Kacpra Koziorzębskiego wysokim kopnięciem! 

Nie zwalniamy tempa. Czas na drugi pojedynek: Kacper Koziorzębski - Ion Surdu. Walka została zakontraktowana w umownym limicie do 80 kilogramów. 

Sędziowie byli jednomyślni. Jakub Wikłacz zwycięzcą walki otwarcia! 

III Runda

Jako pierwszy po obalenie ruszył Surdyn. Próba zakończyła się powodzeniem, ale Wikłacz popisał się znakomitym przetoczeniem, po którym po raz kolejny w tym pojedynku znalazł się na górze. W tej pozycji zawodnik olsztyńskiego Arrachionu ponownie kontrolował przebieg walki. W pewnym momencie wykluczył nawet obie ręce Surdyna, ale nie spieszyło mu się, by kończyć walkę ciosami. Dopiero pod koniec "Masa" zaatakował gradobiciem ciosów, lecz wtedy wybrzmiał końcowy gong. Werdykt będzie formalnością!

II Runda

Łącznie półtorej minuty zajęło Wikłaczowi sprowadzenie walki do parteru i przejście w dosiad. Z dominującej pozycji olsztynianin pracował nad duszeniem trójkątnym rękami oraz kluczem na rękę. Surdyn nie umiał poradzić sobie ze znakomitą parterową grą Wikłacza, który swobodnie zmieniał pozycje i nie tracił kontroli nad rywalem. 

I Runda

Szybko walka przeniosła się do parteru. Na górze był Surdyn, ale większe zagrożenie z pleców sprawiał Wikłacz. Zawodnik z Olsztyna próbował poddawać trójkątem nogami. Gdy pojedynek wrócił do stójki, udane sprowadzenie wykonał Wikłacz. Resztę rundy "Masa" spędził na górze, a czterdzieści sekund przed końcem rundy wywalczył dosiad. W tej pozycji dotrwał do końca pierwszej odsłony. 

Koniec oczekiwania. Czas na pierwszą walkę! Kategoria kogucia i starcie dwóch utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia. Patryk Surdyn - Jakub Wikłacz - to już za moment!

Trwa ceremonia otwarcia gali KSW 60. 

Tymczasem oficjalnie ogłaszamy main event następnej gali KSW. Mariusz Pudzianowski kontra Łukasz Jurkowski - to starcie będzie walką wieczoru gali KSW 61, która odbędzie się 5 czerwca! 

Zaczynamy!

Oto zapowiedź walki wieczoru dzisiejszej gali. 

Przypomnijmy, że Samociuk przyjął walkę z Ugonohem z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem. Zawodnik z Białej Podlaskiej zastąpił na karcie walk zakażonego koronawirusem Ugura Ozkaplana. 

Kolejną walkę w klatce KSW stoczy równiez Izu Ugonoh. Jego przeciwnikiem będzie Marek Samociuk. 

Jego rywalem będzie Maciej Kazieczko, który długo pracował na to, aby otrzymać szansę walki o mistrzowski pas. 

W co-main evencie do swojej pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w kategorii lekkiej stanie Marian Ziółkowski.

Podczas ceremonii ważenia De Fries przyniósł Narkunowi prezent. Polak jednak odmówił przyjęcia podarunku. 

Tak wyglądała ceremonia ważenia przed galą. 

W walce wieczoru rękawice skrzyżują Phil De Fries i Tomasz Narkun. Do konfrontacji obu zawodników doszło w programie "Koloseum". 

Dobry wieczór! Za dokładnie 100 minut rozpocznie się gala KSW 60. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie