UFC 261: Wyniki gali (WIDEO)

Sporty walki
UFC 261: Wyniki gali (WIDEO)
fot. Polsat Sport
W walce wieczoru Kamaru Usman ciężko znokautował Jorge Masvidala.

Podczas gali UFC 261 wydarzyło się tyle, że emocje śmiało można byłoby rozłożyć na kilka oddzielnych imprez. Trzy walki mistrzowskie, efektowne nokauty, a do tego makabryczna kontuzja Chrisa Weidmana... Sprawdźcie, co działo się podczas UFC 261!

W walce wieczoru UFC 261 Kamaru Usman ciężko znokautował Jorge Masvidala i zanotował tym samym kolejną udaną obronę mistrzowskiego pasa kategorii półśredniej. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie, kiedy to pierwszy z wymienionych "ustrzelił" przeciwnika mocnym prawym prostym, i zanim sędzia Herb Dean zdążył przerwać walkę, poczęstował nieprzytomnego rywala kilkoma ciosami młotkowymi. "Gamebredowi" nie udało się tym samym zrewanżować za porażkę z lipca 2020 roku, kiedy to przegrał z "Nigeryjskim koszmarem" decyzją sędziów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ciężki nokaut w walce wieczoru! Kamaru Usman rozbił Jorge Masvidala (WIDEO)

 

Pokaz niesamowitej techniki dała również Rose Namajunas, która w pierwszej rundzie co-main eventu "odłączyła od prądu" Weili Zhang lewym high kickiem. Na powtórkach było widać, że Chinka spodziewała się, niskiego kopnięcia, jednak Amerykanka podniosła nogę wyżej i trafiła prosto w szczękę nieświadomej przeciwniczki. Ta osunęła się bezwładnie na matę, i otrzymała jeszcze kilka ciosów kończących, co zmusiło sędziego do przerwania walki. Zhang protestowała tłumacząc, że walka została zastopowana zbyt szybko, ale jej pretensje były nieuzasadnione. Mistrzowski pas kategorii słomkowej zmienił tym samym właścicielkę. Namajunas w przeszłości przegrała z Karoliną Kowalkiewicz i dwukrotnie zwyciężyła nad Joanną Jędrzejczyk, natomiast Chinka w marcu ubiegłego roku okazała się lepsza od "JJ", dając jedną z najbardziej efektownych walk w historii kobiecego MMA.

 

Chwilę wcześniej pas kategorii muszej obroniła inna z byłych rywalek Joanny Jędrzejczyk, a konkretnie Valentina Shevchenko. Zawodniczka zdominowała Jessikę Andrade, obalając ją w drugiej rundzie i rozbijając łokciami i ciosami w półgardzie, zmuszając Dana Miragliottę do przerwania pojedynku. Biorąc pod uwagę fakt, że na twarzy Brazylijki zdążyło pojawić się już rozcięcie, decyzja wydaje się jak najbardziej uzasadniona. Reprezentująca Peru Shevchenko po raz piąty obroniła mistrzowski pas kategorii muszej.

 

Najbardziej makabrycznym momentem gali UFC 261 nie były jednak nokauty w walkach mistrzowskich, ale potworna kontuzja Chrisa Weidmana w walce z Uriah Hallem. W 17. sekundzie pojedynku pierwszy z wymienionych wyprowadził niskie kopnięcie, a po kontakcie z nogą rywala, jego piszczel strzelił niczym zapałka i kończyna praktycznie "owinęła się" wokół nogi rywala. Zawodnik upadł na ziemię, a Hall widząc, co się dzieje, odwrócił wzrok, nie mogąc patrzeć na mrożące krew w żyłach sceny. W przeszłości Weidman uczestniczył w podobnym zdarzeniu, gdy nogę w niemal identyczny sposób złamał "na nim" Anderson Silva.

 

ZOBACZ TAKŻE: Makabryczna kontuzja Chrisa Weidmana. Były mistrz złamał nogę (WIDEO)

 

W ostatniej walce karty głównej Anthony Smith pokonał Jimmy’ego Crute’a poprzez TKO. Drugi z wymienionych nie mógł kontynuować walki po pierwszej rundzie, ze względu na fatalnie wyglądającą kontuzję nogi.

Wyniki gali UFC 261: Usman - Masvidal II

Walka wieczoru:


77.1 kg.: Kamaru Usman (19-1, 9 KO, 1 SUB) pokonał Jorge Masvidala (35-15, 16 KO, 2 SUB) przez nokaut w drugiej rundzie


Karta główna:


52.2 kg.: Rose Namajunas (10-4, 2 KO, 5 SUB) pokonała Weili Zhang (21-2, 10 KO, 7 SUB) przez nokaut w pierwszej rundzie
56.7 kg.: Valentina Shevchenko (21-3, 7 KO, 7 SUB) pokonała Jéssicę Andrade (21-9, 8 KO, 7 SUB) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie
83.9 kg.: Uriah Hall (17-9, 13 KO, 1 SUB) pokonał Chrisa Weidmana (15-6, 6 KO, 4 SUB) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie (kontuzja nogi)  
93 kg.: Anthony Smith (35-16, 19 KO, 13 SUB) pokonał Jimmy'ego Crute'a (12-2, 5 KO, 4 SUB) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie (kontuzja nogi)

 

Karta wstępna:


77.1 kg.: Randy Brown (13-4, 6 KO, 5 SUB) pokonał Alexa Oliveirę (22-10, 12 KO, 5 SUB) przez poddanie w pierwszej rundzie (duszenie zza pleców)
77.1 kg.: Dwight Grant (11-3, 7 KO) pokonał Stefana Sekulicia (12-4, 3 KO, 6 SUB) przez niejednogłośną decyzję decyzję
83.9 kg.: Brendan Allen (16-4, 5 KO, 9 SUB) pokonał Karla Robersona (9-4, 2 KO, 4 SUB) przez poddanie w pierwszej rundzie 
65.8 kg.: Pat Sabatini (14-3, 2 KO, 9 SUB) pokonał Tristana Connelly'ego (14-7, 4 KO, 9 SUB) przez jednogłośną decyzję

 

Karta przedwstępna:


61.2 kg.: Danaa Batgerel (9-2, 5 KO, 2 SUB) pokonał Kevina Natividada (9-3, 5 KO, 1 SUB) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie
70.3 kg.: Rodrigo Vargas (12-4, 7 KO, 3 SUB) pokonał Zhu Ronga (17-4, 11 KO, 4 SUB) przez jednogłośną decyzję 
56.7 kg.: Jeff Molina (9-2, 3 KO, 4 SUB) pokonał Qilenga Aoriego (18-8, 5 KO, 2 SUB) przez jednogłośną decyzję
52.2 kg.: Ariane Carnelossi (13-2, 9 KO, 1 SUB) pokonała Na Liang (13-5, 4 KO, 7 SUB) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie

 

W załączonych materiałach wideo skróty mistrzowskich walk UFC 261 oraz kontuzja Chrisa Weidmana.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie