PKO BP Ekstraklasa: Remis w hicie kolejki. 18-latek uratował Legię

Piłkarze Legii Warszawa i Piasta Gliwice podzielili się punktami.

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice w sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Wynik spotkania z rzutu karnego otworzył Jorge Felix, a wyrównał Maciej Rosołek. Goście przez niemal połowę spotkania grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Rymaniak.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W 55. minucie z boiska wyleciał Rymaniak, który w ciągu kilkudziesięciu sekund zobaczył dwie żółte kartki. Gdy wydawało się, że Legia ruszy do ataku i otworzy wynik, sztuka ta udała się podopiecznym Waldemara Fornalika. W 58. minucie pewnie rzut karny wykorzystał Felix.

W kolejnych minutach Legia dążyła do wyrównania. Piłkarzom ze stolicy udało się tego dokonać w 85. minucie. Dośrodkowanie Michała Karbownika z prawej strony wykorzystał Rosołek, który zameldował się na murawie w drugiej części gry. Dla młodego napastnika było to trzecie trafienie w aktualnym sezonie.

Robben wznawia karierę! Podpisał kontrakt z byłą drużyną

Jak się później okazało, 18-letni Rosołek ustalił wynik meczu. Dzięki remisowi przyjezdni awansowali na drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Do liderującej Legii piłkarze Fornalika tracą dziewięć punktów. W niedzielę mecz w ramach 33. kolejki rozegra Lech Poznań, który zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. "Kolejorz" do Piasta traci punkt.

Legia przełamała tym samym kiepską passę w meczach z Piastem. Zawodnicy z Gliwic wygrali trzy ostatnie spotkania ze stołeczną ekipą. W obecnym sezonie u siebie wygrali 2:0, a na wyjeździe 2:1.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
Bramki: Rosołek 85 - Felix 58 (rzut karny)

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk (62. Mateusz Cholewiak), Mateusz Wieteska, Michał Karbownik - Paweł Wszołek (76. Luis Rocha), Andre Martins (73. Maciej Rosołek), Walerian Gwilia, Domagoj Antolic, Luquinhas - Tomas Pekhart

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski, Tom Hateley, Jorge Felix, Patryk Sokołowski (86. Tomas Huk), Sebastian Milewski - Piotr Parzyszek (56. Patryk Tuszyński)

Żółte kartki: Paweł Wszołek, Walerian Gwilia, Mateusz Wieteska - Bartosz Rymaniak

Czerwona kartka: Rymaniak

Sędzia: Szymon Marciniak