PP Ekstraligi rugby: Ogniwo awansowało do finału

Inne
PP Ekstraligi rugby: Ogniwo awansowało do finału
fot. Cyfrasport
Ogniwo Sopot zapewniło sobie udział w finale Pucharu Polski Klubów Ekstraligi rugby

Ogniwo Sopot zapewniło sobie udział w finale Pucharu Polski Klubów Ekstraligi rugby. W sobotę pokonało na wyjeździe Arkę Gdynia 36:12 (3:0) i na pewno zajmie pierwsze miejsce w grupie Pomorskiej.

W grupie Centralnej blisko awansu do najważniejszego pojedynku rozgrywek jest Juvenia Kraków. W sobotę na własnym obiekcie "Smoki" pokonały drużynę Edach Budowlani Lublin 45:24 (31:12).

 

Turniej o Puchar Piastów w rugby. Zwycięstwo Skry Warszawa

 

- Zwycięstwo oczywiście bardzo cieszy, ale nie do końca styl gry mojego zespołu. Ze względu na długa przerwę w oficjalnych rozgrywkach spotkaniach popełnialiśmy bardzo dużo błędów, które umiejętnie wykorzystywali rywale - powiedział trener krakowian Konrad Jarosz.

 

W PP rywalizuje sześć zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej (nie zgłosiły się ekipy: Master Pharm Rugby Łódź, Orkan Sochaczew, Skra Warszawa) podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy.

 

W sobotę rozegrano drugą kolejkę spotkań (z trzech). W grupie Pomorskiej pauzowała Lechia Gdańsk, zaś Centralnej - Awenta Pogoń Siedlce.

 

Kolejność drużyn w tabelach – gr. Pomorska: 1. Ogniwo, 2. Arka, 3. Lechia; gr. Centralna: 1. Juvenia, 2. Edach Budowlani. Drużyna Awenta Pogoń nie rozegrała jeszcze meczu.

 

Według nieoficjalnych informacji spotkanie finałowe (zagrają w nim mistrzowie obu grup) odbędzie się 11 lipca w Łodzi.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie