Fortuna 1 Liga: Sześć goli w Suwałkach. Wigry bliżej spadku

W spotkaniu 28. kolejki GKS Bełchatów pokonał Wigry Suwałki 4:2.

W spotkaniu 28. kolejki GKS Bełchatów pokonał Wigry Suwałki 4:2. Piłkarze Marcina Węglewskiego już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy meczu, zdobywając trzy bramki. Dzięki wygranej bełchatowianie są bliżej utrzymania, opuszczając strefę spadkową, natomiast gospodarze znajdują się na samym dnie tabeli.

Sytuacja Wigier w tabeli jest dramatyczna. Zawodnicy z Suwalszczyzny zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 20 punktów. Na sześć kolejek przed końcem są bardzo blisko spadku, a żeby oszukać przeznaczenie musieliby zacząć regularnie zwyciężać. Do bezpiecznego, piętnastego miejsca tracili 14 „oczek”.

W Suwałkach od pierwszych minut dominował GKS. Podopieczni Węglewskiego otworzyli wynik meczu w 20 minucie. Patryk Winsztal dołożył nogę do dośrodkowanej piłki i wyprowadził gości na prowadzenie. Niewiele później było już 2:0 dla bełchatowian. Arbiter podyktował dla nich jedenastkę, a karnego na gola zamienił Adrian Małachowski. W samej końcówce pierwszej połowy wynik podwyższył Winsztal, dla którego było to już drugie trafienie tego popołudnia.

Po przerwie Wigry zaczęły grać lepiej. Bełchatowianie pewni zwycięstwa nieco się cofnęli, co poskutkowało bramką kontaktową. Nadzieję na lepszy wynik dla gospodarzy dał Patryk Czułowski. 26-letni po raz drugi umieścił piłkę w siatce w bieżącej kampanii.

Gospodarze chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejne bramki, ale ich próby były nieskuteczne. Skutecznym strzałem popisali się za to goście. Artur Golański zdobył piękną bramkę mierzonym strzałem sprzed pola karnego.

W doliczonym czasie gry Wigry otrzymały rzut karny. Z jedenastu metrów gola, który nie miał już wpływu na przebieg spotkania, zdobył Cezary Sauczek.

Wigry są niemal pewne spadku. Na sześć kolejek przed końcem sezonu tracą czternaście punktów, dlatego szansę na utrzymanie są minimalne. GKS natomiast opuścił dolną część tabeli, zajmując czternastą pozycję.

Wigry Suwałki - GKS Bełchatów 2:4 (0:3)
Bramki: Czułowski 55, Cezary Sauczek 90 (k) - Winsztal 20, 37, Małachowski 30 (k), Golański 88

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Michał Ozga, Martin Dobrotka, Oskar Nowak - Denis Gojko (82, Mikołaj Wasilewski), Martin Adamec (65, Joel Huertas), Mohamed Loua (46, Patryk Czułowski), Robert Bartczak, Cezary Sauczek - Michał Żebrakowski.

GKS: Daniel Niżnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski (77, Artur Golański), Emile Thiakane, Krzysztof Wołkowicz (86, Mikołaj Grzelak) - Patryk Winsztal (46, Przemysław Zdybowicz).

Żółte kartki: Dobrotka, Huertas - Niźnik, Wołkowicz.

Sędzia: Damian Kos.