Ronaldinho wznowi karierę? Namawia go inna legenda

Piłka nożna
Ronaldinho wznowi karierę? Namawia go inna legenda
fot. PAP
Ronaldinho wróci do gry w piłkę nożną?

Choć Ronaldinho od pięciu lat nie występuje na profesjonalnym poziomie, raz po raz w mediach pojawiają się plotki o jego ewentualnym powrocie do futbolu. Tym razem mówi się o grze w argentyńskim Gimnasia La Plata, którego trenerem jest słynny Diego Maradona.

Zdaniem zagranicznych mediów, Maradona namawia Ronaldinho na dołączenie do jego drużyny. Słynny Brazylijczyk miał mieć ofertę z tego klubu już cztery lata temu, ale ostatecznie do transferu nie doszło. Co nie udało się wtedy, może wyjść teraz. Ronaldinho musi tylko zakończyć odsiadywanie w... areszcie domowym.

 

Przypomnijmy - kilka miesięcy temu były piłkarz Barcelony i jego brat trafili do paragwajskiego aresztu. Wszystko przez posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Niedawno jego kara została zmieniona w areszt domowy, gdzie obecnie przebywa. 

 

40-latek do Europy trafił w 2001 roku. Zamienił wówczas rodzime Gremio na francuskie PSG. Następnie przez pięć lat występował w Barcelonie, gdzie odnosił największe sukcesy. Ze stolicy Katalonii przeniósł się do włoskiego Milanu, a później grał między innymi w klubach z Brazylii i Meksyku.

 

 

W 2002 roku Ronaldinho wraz z kolegami sięgnął po złoty medal mistrzostw świata w Korei i Japonii. W reprezentacji Canarinhos rozegrał łącznie 97 meczów, w których strzelił 33 gole.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie