Kolejna reprezentantka Polski zostaje w Chemiku

Siatkówka
Kolejna reprezentantka Polski zostaje w Chemiku
fot. CyfraSport
Martyna Łukasik (w środku) zostaje w Policach

Grupa Azoty Chemik Police przedłuża kontrakt z kolejną reprezentantką Polski. Tym razem chodzi o Martynę Łukasik, która może grać zarówno na pozycji przyjmującej i atakującej.

Martyna Łukasik dołączyła do ekipy z Polic przed sezonem 2018/2019. W poprzednim sezonie, balansując na krawędzi pierwszego składu, zdobyła dla Chemika 105 punktów. Przyczyniła się tym samym do odzyskania tytułu mistrza Polski. Powtórzyła również sukces z poprzedniej kampanii, kiedy sięgnęła po Puchar Polski.

 

– Poprzedni sezon był dla mnie bardzo ważny. Dużo pracowałam nad sobą. Uważam, że udało mi się rozwinąć zarówno sportowo, jak i w sferze mentalnej. Trener bardzo mi pomagał, szczególnie w tej drugiej kwestii. Pracuję również nad przyjęciem, nad cierpliwością w tym elemencie – mówi Łukasik.

 

Łukasik jest już ósmą zawodniczką, która przedłużyła umowę z polickim klubem. Wcześniej zrobiły to Marlena Kowalewska, Paulina Maj-Erwardt, Natalia Mędrzyk, Wilma Salas, Martyna Grajber, Iga Wasilewska i Katarzyna Połeć. Mistrz Polski ogłosił również kilka transferów, w tym innej reprezentantki Polski - Agnieszki Kąkolewskiej.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie